Mówiłem...

łk

publikacja 28.09.2018 11:44

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ciekawy sposób upamiętni 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, która przypada 16 października.

Mówiłem... Katechezy głosić będzie ks. Łukasz Piórkowski Materiały IDMJP2

Instytut przygotował dla ludzi młodych - licealistów, studentów, osób wkraczających w dorosłe życie, młodych małżeństw - cykl 40 wideokatechez inspirowanych nauczaniem papieża Polaka. Nosi on tytuł "moviewam".

Punktem wyjścia do filmowych rozważań jest nauczanie św. Jana Pawła II, przeniesione na grunt spraw codziennych. Cykl poruszy tematy takie, jak: miłość w związkach, moda na sukces, dojrzałość, wierność czy odwaga. Katechezy głosić będzie ks. Łukasz Piórkowski - duszpasterz dzieci i młodzieży, kapłan w sanktuarium św. Jana Pawła II, który przez kilka lat prowadził telewizyjny program dla dzieci "Ziarno".

- Nasza propozycja ma skłaniać do myślenia i angażować osobiście. Nie chcemy mówić, co jest słuszne, a co nie, chcemy przedstawić paletę rozsądnych i pogłębionych poglądów, dla których inspiracją jest życie i nauczanie Jana Pawła II - tłumaczy, dodając, że filmy pokażą, jak łatwo współczesny człowiek wpada w myślowe pułapki i schematy zachowań oraz że niepotrzebnie ignoruje duchową sferę życia.

Projekt "moviewam" będzie dostępny na facebookowym profilu pod taką samą nazwą, na stronie Instytutu Dialogu Międzykulturowego (www.idmjp2.pl) oraz na portalu franciszkanska3.pl. Pierwszy odcinek zostanie zaprezentowany 1 października, a kolejne będą pojawiać się w odstępach tygodniowych.

Zapowiedź cyklu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=M9Bg0NKQs14&feature=youtu.be.