Zielony Dzień Przedszkolaków

jg

publikacja 29.09.2018 22:37

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu sadziły drzewa, wysłuchały ciekawostek od leśników i przeszły przez miejscowość z transparentami z hasłami ekologicznymi.

Zielony Dzień Przedszkolaków Z hasłami promującymi ekologię dzieci wraz z wychowawcami wyszyły na ulice Czarnego Dunajca. Przedszkole w Czarnym Dunajcu

W ramach promowania zdrowia i dbania o otaczającą przyrodę, a szczególnie o drzewa, które produkują tlen, dyrektor Anna Kaczmarczyk wraz z nauczycielami zorganizowali Zielony Dzień Przedszkolaków. Dzieci spotkały się z leśnikami z Nadleśnictwa Nowy Targ.

W ogrodzie przedszkolnym leśnicy wraz z dziećmi zasadzili kilka nowych drzewek w tym sadzonki dębu, brzozy, limby, buku, klonu, kasztanowca i sosny. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały pracę leśników, pomagały oraz zadawały pytania. Posadzone drzewka otrzymały imiona, a dzieci obiecały, że codziennie będą o nie dbały.

Dzieci wspólnie z nauczycielami przygotowały hasła proekologiczne: "Sadźcie drzewa wszędzie zdrowo będzie", "Okaż kulturę i chroń naturę", "Stokrotki czyste powietrze mają bo oczyszczacz włączają". Z tymi hasłami przedszkolaki wyszły na ulice Czarnego Dunajca, aby pokazać mieszkańcom jak ważne jest powietrze którym oddychamy.

Na zakończenie leśnicy przygotowali zagadki wraz z prezentacją multimedialną na temat mieszkańców lasów. Dzieci aktywnie i z wielką radością uczestniczyły w zabawach, wykazując się wiedzą zdobytą podczas wcześniejszych zajęć z nauczycielami przedszkola.