Należymy do drużyny Chrystusa

Monika Łącka Monika Łącka

publikacja 20.10.2018 17:38

Podczas 48. Pielgrzymki Grup Apostolskich Ruchu Apostolstwa Młodzieży 87 osób przyjęło błogosławieństwo do bycia animatorem, a 10 - do bycia moderatorem RAM.

Należymy do drużyny Chrystusa Ruch Apostolstwa Młodzieży wzbogacił się o 10 nowych moderatorów Monika Łącka /Foto Gość

Jak przekonują, krzyż, który otrzymali, jest dla nich nie tylko zaszczytem czy wyróżnieniem, ale przede wszystkim zobowiązaniem.

- Wiem, że odtąd będę dbała o rozwój dzieci i młodzieży, z którymi będę jeździć na wakacyjne rekolekcje - zauważa Małgosia Kowalik z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rącznej, nowa moderatorka RAM. Przez ostatnich 5 lat Małgosia była animatorką.

Ania Pająk z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej, również nowa moderatorka RAM, dodaje, że podczas tych wakacyjnych rekolekcji będzie musiała nie tylko starać się, by ich uczestnicy wzięli z nich coś dla siebie, ale także by i ona sama formowała się i czuła, że dostaje coś od Boga. Ania z Ruchem Apostolstwa Młodzieży związana jest już 10 lat.

Daniel Augustyniak, nowy animator z parafii św. Marcina w Podwilku, podkreśla natomiast, że przyjęcie krzyża jest dla niego wyznaniem wiary. - Krzyż jest też symbolem przynależenia do drużyny Jezusa Chrystusa, w której wszyscy jesteśmy. Jest też zobowiązaniem, by nigdy się go nie wyprzeć - mówi.

Uroczystej Mszy św. podczas 48. Pielgrzymki Grup Apostolskich Ruchu Apostolstwa Młodzieży do św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej przewodniczył abp Marek Jędraszewski. W homilii przypomniał młodym, jak wiele łączyło św. Jana Pawła II, patrona RAM, i św. Jana z Kęt, patrona archidiecezji krakowskiej, którego liturgiczne wspomnienie obchodzone jest właśnie dziś, 20 października.

Choć dzieliło ich aż 530 lat, to obaj wielcy święci do Boga zbliżali się, idąc podobnymi drogami: urodzili się w tym samym regionie Małopolski, byli dumni ze swego pochodzenia, kochali naukę, a zwłaszcza filozofię, a będąc już kapłanami - oddali się pracy naukowej. Obaj ukazywali też ludziom miłosierdzie Boga i byli wrażliwi na ludzką biedę.

Coroczna pielgrzymka odbyła się tym razem z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża i 45. rocznicy powstania RAM.

Należymy do drużyny Chrystusa   Przyjęcie błogosławieństwa to dla młodych nie tylko wyróżnienie, ale i zobowiązanie Monika Łącka /Foto Gość