Animator Grup Apostolskich został wójtem

Jan Głąbiński

dodane 07.11.2018 10:13

27-latek Mateusz Lichosyt został jednym z najmłodszych samorządowców w Polsce. Przez najbliższe 5 lat będzie rządził Gminą Lipnica Wielka na Orawie.

Animator Grup Apostolskich został wójtem Mateusz Lichosyt jest animatorem Grup Apostolskich. Urząd wójta gminy Lipnica Wielka obejmie 22 listopada Materiały prasowe

Nowy wójt gminy Lipnica Wielka jest wdzięczny swoim rodzicom za to, że przekazali mu tyle dobrego w podejściu do drugiego człowieka. - Wychowałem się w rodzinie wierzącej. Dzięki rodzicom poznałem najważniejsze wartości w życiu, którymi są: miłość, empatia, rodzina, pomoc, wdzięczność, pokora - mówi Mateusz Lichosyt.

- To rodzice pokazali mi, jak mam się zwracać do ludzi, jak mam się modlić, jak mam dziękować, prosić i przepraszać. Wiara w Boga zawsze jest dla mnie chlubą, nigdy się nie ukrywam z praktykowaniem swojej wiary. Pan Bóg jest blisko, doświadczyłem już wielu jego łask i pomocy. Z pewnością rekolekcje Grup Apostolskich i wspólne dni skupienia czy wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, pomogły mi znaleźć drogę z życiu, a przede wszystkim poznać ludzi, którzy myślą tak samo jak ja - mówi animator Grup Apostolskich, zaczynający karierę w samorządzie.

Mateusz krzyż animatorski GA otrzymał w 2009 r. Jest bardzo zaangażowany w tę działalność. Na swoim koncie - wraz z grupą przyjaciół - ma organizację wielu akcji dobroczynnych czy wydarzeń cyklicznych, m.in. Memoriał Grzegorza Wesołowskiego, zmarłego 10 lat temu członka GA. Zawody w siatkówkę odbywają się co roku. 10 edycja miała miejsce na początku listopada. 42 drużyny z różnych części Polski walczyły o Puchar abp. Marka Jędraszewskiego. 

Mateusz Lichosyt obejmie Urząd Gminy Lipnica Wielka podczas uroczystej sesji Rady Gminy, która odbędzie się 22 listopada. Lipnica Wielka to niewielka gmina, która położona jest w bardzo malowniczym miejscu, na pograniczu polsko-słowackim. Rozpościera się stamtąd piękny widok m.in. na Babią Górę. 

Więcej o Mateuszu Lichosycie w numerze 47. krakowskiego GN na niedzielę 25 listopada.