Krakowskie lotnisko dla Niepodległej

jg

dodane 13.11.2018 11:30

Z okazji Święta Niepodległości pracownicy portu lotniczego w Balicach umieścili w kapsule czasu pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II i historią lotnictwa.

Krakowskie lotnisko dla Niepodległej W świętowanie Niepodległej wpisał się boeing 787 PLL LOT, który w biało-czerwonych barwach wykonywał rejs z Krakowa do Chicago Jan Głąbiński /Foto Gość

Kapsuła zawiera podstawowe informacje o lotnisku, podsumowanie tegorocznych wydarzeń, a także dziecięce rysunki, które przedstawiają wizję lotniska i lotnictwa za 100 lat.

Kapsuła została umieszczona w terminalu pasażerskim i przykryta granitowym wiekiem z grawerem: "Kapsuła czasu Kraków Airport złożona w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Nie otwierać przed 11 listopada 2118 roku. Kraków Airport, 11 XI A.D. 2018".

Pracownicy lotniska świętują ponadto 40. rocznicę pontyfikatu patrona krakowskiego portu, św. Jana Pawła II i zbliżającą się 40. rocznicę jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

W listopadzie pasażerowie i pracownicy lotniska mogą odwiedzić wystawę "Ojcowie Niepodległości", przygotowaną przez IPN, zlokalizowaną jest na terenie kładki pomiędzy terminalem, hotelem i garażem wielopoziomowym.

W atmosferze radości związanej ze Świętem Niepodległości linia lotnicza Ryanair powitała 12 listopada w Krakowie 20-milionowego pasażera, który skorzystał z jej usług. Rejsem z Ammanu (Jordania) do Krakowa przyleciała pani Agnieszka, na którą czekał voucher na dowolne połączenie dla dwóch osób z siatki połączeń firmy Ryanair. Pozostali pasażerowie rejsu z Ammanu zostali obdarowani gadżetami.

Ryanair jest obecny w Krakowie od 2005 roku, a od 5 lat ma swoją bazę w stolicy Małopolski. W sezonie zima 2018/2019 linia zainaugurowała trzy nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa; tym samym łącznie oferuje niemal 60 tras.

Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach, zadeklarowała, że w tym roku z krakowskiego portu przewoźnik obsłuży 3,5-milionowego pasażera.

- Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przekłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty - ocenia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.