Najpiękniejsza wiadomość

Magdalena Dobrzyniak

publikacja 16.11.2018 14:21

- Bóg istnieje i przed Nim wszyscy jesteśmy ubodzy - mówił ks. Jacek Krzemień ze wspólnoty Chleb Życia podczas rekolekcji dla ubogich, które głosi w bazylice Mariackiej.

Najpiękniejsza wiadomość Wspólnota Chleb Życia prowadzi w Krakowie dom dla ubogich ŚDU Archidiecezja Krakowska

W ramach obchodów II Światowego Dnia Ubogich w archidiecezji krakowskiej odbywają się rekolekcje dla osób ubogich i wszystkich mieszkańców. - Przed Bogiem wszyscy jesteśmy ubodzy. Nadzy na świat przychodzimy i nadzy odchodzimy. Najważniejsza prośba, jaką mam dzisiaj do was, brzmi: nie udawajcie, że o tym nie wiecie - mówił ks. Jacek.

Kapelan wspólnoty Chleb Życia napominał, że nie wypada udawać niewiedzy o istnieniu Boga i Jego ubogich dzieci. - Nie wypada udawać, że nie wiemy, bo Bóg nasz jest Bogiem miłości. Chciałbym wam powiedzieć bardzo ważną rzecz: On oszalał z miłości do was - głosił.

Duchowny podkreślał, że Bóg kocha każdego człowieka. - ''Każdego'' to ważne słowo. On nie pyta: biedny czy bogaty, On miłuje. On nie pyta, kto, z jakiej parafii, On miłuje. Tak wielkiego Boga mamy - dodał. Jak zaznaczył, jest to najpiękniejsza wiadomość dla wszystkich.

Kapłan zauważył, że na miłość trzeba odpowiadać miłością. - Bądźmy przyzwoici i miłujmy Boga. Okazujmy miłość drugiemu człowiekowi - apelował, dodając, że okazywanie uczuć drugiemu człowiekowi jest "ludzką powinnością", bo każdy potrzebuje miłości, chce kochać i być kochany.

- Słyszeliście o Jego niemocy? Bóg nie może nie kochać. To właśnie Jego niemoc - mówił dalej ks. Jacek.

Na zakończenie rekolekcjonista zachęcał, aby naśladować Jezusa w miłości i jak On "oszaleć z miłości do drugiego człowieka".

Wspólnota Chleb Życia prowadzi w Polsce 9 domów dla ludzi bezdomnych, starszych, chorych i matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa. Walczy z barierami edukacyjnymi, jakie napotykają dzieci i młodzież z ubogich rodzin, bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych. Udziela pomocy socjalnej, medycznej, pomaga w uzupełnieniu wykształcenia i zdobyciu zawodu. Członkowie wspólnoty żyją z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa Eucharystycznego. Jej przełożoną jest s. Małgorzata Chmielewska.