Jest nieskończoną Miłością

łk

publikacja 02.01.2019 09:30

Kolejny już raz pallotyni z Nowej Huty w Krakowie zapraszają na wydarzenie pod hasłem: "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata".

Jest nieskończoną Miłością - Epifania jest świętem jedności Kościoła w jego różnorodności - zauważa ks. Łukasz Gołaś SAC. Łukasz Kaczyński /Foto Gość

Odbędzie się ono od 3 do 6 stycznia w parafii Matki Bożej Pocieszenia i będzie przygotowaniem do dobrego przeżycia uroczystości Objawienia Pańskiego. Rekolekcjom towarzyszyć będą słowa: "Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną Miłością".

- To słowa św. Wincentego Pallottiego, który chciał w swoim apostolstwie i działaniach pokazywać, czym naprawdę w codzienności człowieka jest Boża miłość. Dzisiaj, w tym zagmatwanym świecie, trzeba pokazywać Boga, który stale obdarza ludzi miłością miłosierną, zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania - tłumaczy ks. Łukasz Gołaś SAC, współorganizator spotkania, które nawiązuje do tradycji oktaw Epifanii, zapoczątkowanych przez Pallottiego w 1836 roku. Chciał on, aby uroczyste obchody oktawy tego święta ukazywały "drogocenną rozmaitość, jaką przyozdobiony jest Kościół święty".

W każdy dzień będą uroczysta Msza św. i celebracja. W kolejne dni przewodzić będą im: biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, ks. Adrian Lychacz z parafii greckokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie, ks. Zenon Hanas SAC - przełożony Prowincji Chrystusa Króla oraz biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

- Chcemy, by wydarzenie miało również charakter ekumeniczny, dlatego w piątek sprawowana będzie liturgia greckokatolicka. Epifania to święto jedności Kościoła, który jest przecież bardzo różnorodny. Warto wykorzystywać to bogactwo, by budować prawdziwe zjednoczenie - zaznacza ks. Gołaś.

Zebranym będzie towarzyszyć figura Dzieciątka Jezus. Jest ona kopią tej z kościoła San Salvatore in Onda w Rzymie, a do Krakowa zostanie przywieziona z prowadzonego przez pallotynki Domu Dziecka w Rudniku.

Patronami tegorocznej Epifanii zostali pallotyńscy słudzy Boży: ks. Franciszek Bryja SAC, ks. Franciszek Kilian SAC, br. Paweł Krawczewicz SAC, ks. Norbert Jan Pellowski SAC, ks. Jan Szambelańczyk SAC i ks. Stanisław Szulmiński SAC.

Rekolekcje będą transmitowane w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM. Więcej informacji można znaleźć na www.pallotti.fm.