Norwegowie najlepsi w kwalifikacjach

jg /materiał prasowy

publikacja 18.01.2019 23:22

Johann Andre Forfang zwyciężył w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozegrany zostanie w niedzielę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Norwegowie najlepsi w kwalifikacjach Polscy skoczkowie, w tym Kamil Stoch, dostali się do niedzielnego konkursu Paweł Murzyn

Drugie miejsce zajął jego kolega z kadry Norwegii Robert Johansson, a podium uzupełnił nastolatek ze Słowenii Timi Zajc. Do konkursu zakwalifikowali się wszyscy Polacy.

Dość nieoczekiwanie najlepszy z biało-czerwonych był szósty dzisiaj Aleksander Zniszczoł, który po świetnym skoku na 128,5 metra długo prowadził. 10. miejsce zajął jeden z faworytów do zwycięstwa w niedzielę - Dawid Kubacki. Najdalej z Polaków - 132 metry - skoczył Jakub Wolny, jednak ostatecznie zajął 16. miejsce. Pewny awans do konkursu uzyskał także 21. dziś Kamil Stoch.

Największą niespodzianką kwalifikacji była słaba postawa lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ryoyu Kobayashi po skoku na 120 metrów uplasował się dopiero na 31. pozycji i przegrał m.in. ze swoim starszym bratem Junshiro. Czwarty dzisiaj Stefan Kraft potwierdził rosnącą formę, a z dobrej strony pokazał się zwycięzca inauguracyjnych zawodów tegorocznego Pucharu Świata z Wisły Jewgienij Klimow, któremu 136,5 metra dało 5. miejsce.