Nie ma paraliżu decyzyjnego

dodane 07.02.2019 15:12

Zapewnia o tym nowy prezes Stowarzyszenia "Wiosna" w oświadczeniu wydanym dziś dla mediów.

Nie ma paraliżu decyzyjnego Wszyscy służymy idei mądrej pomocy - przekonuje nowy prezes "Wiosna" ks. Grzegorz Babiarz Monika Łącka /Foto Gość

Publikujemy jego pełną treść:

"W dniu 4 lutego 2019 roku zostałem wybrany na Prezesa Zarządu Stowarzyszenia »Wiosna«. Decyzją większości Członków Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia »Wiosna« zastąpiłem na tym stanowisku panią Joannę Sadzik, która sprawowała je od października 2018 roku. Na dzień 4 lutego liczba Członków Stowarzyszenia wynosiła dziewiętnaście osób.

W skład Członków Walnego Zgromadzenia wchodzą osoby od kilku lat związane z »Wiosną«, część z nich zakładała Stowarzyszenie. Pięcioro z nich to pracownicy »Wiosny«.

Termin Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia został zaplanowany i uzgodniony z ówczesnym Zarządem już na poprzednim Walnym Zgromadzeniu Członków, które odbyło się dnia 3 października 2018 roku.

W trakcie Walnego Zgromadzenia z dnia 4 lutego rezygnację z zasiadania w Zarządzie złożyli pozostali jego Członkowie. Role w Zarządzie łączyli oni z pracą na stanowiskach dyrektorów kluczowych obszarów. Ta praca jest przez nich kontynuowana. Wszystkie procesy i projekty są utrzymane w mocy. Partnerów biznesowych i instytucjonalnych zapewniamy o kontynuacji sprawnej współpracy zgodnej z dotychczasowymi ustaleniami i zobowiązaniami.

Zarząd zostanie uzupełniony podczas kolejnego Walnego Zgromadzenia. Członkowie Stowarzyszenia ustalają jego termin. Przez pierwsze dni rozmawiałem z pracownikami. Jednocześnie pracownicy zwrócili się z prośbą o spotkanie z członkami Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia.

Naszym priorytetem nieustannie pozostają Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Wszyscy służymy idei mądrej pomocy.

Prezes Stowarzyszenia »Wiosna« ks. dr Grzegorz Babiarz".

Przeczytaj także: