Półmaraton Marzanny dla bezdomnych

Magdalena Dobrzyniak

publikacja 22.02.2019 13:46

"Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania" - pod takim hasłem biegacze, którzy wezmą udział w Półmaratonie Marzanny w Krakowie, będą zwracać uwagę na los osób bez domu. Chętni do startu w koszulkach Dzieła Pomocy św. Ojca Pio mogą zgłaszać swój udział do 10 marca.

Z roku na rok drużyna Dzieła Pomocy jest coraz większa Z roku na rok drużyna Dzieła Pomocy jest coraz większa
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Półmaraton Marzanny odbywa się na przełomie zimy i wiosny. Celem drużyny Dzieła Pomocy, która w nim biegnie, jest zamanifestowanie solidarności z osobami w kryzysie bezdomności. - Wielu ludziom wydaje się, że wraz z odejściem zimy znikają też problemy bezdomnych. Przestaje się o nich mówić, choć ich trudna sytuacja trwa przez cały rok - zwraca uwagę Małgorzata Kokot z Dzieła Pomocy.

Biegacze wystartują w koszulkach z hasłem: "Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania", by pokazać osobom bezdomnym, że ich los nie jest im obojętny. To także forma zwrócenia uwagi mieszkańców miasta, kibiców i innych zawodników na kryzys bezdomności.

Drużyna Dzieła pobiegnie w Półmaratonie Marzanny już po raz 8. Z roku na rok jej skład się powiększa. Rok temu w barwach Dzieła pobiegło ponad 100 osób.

Trud ofiarowany bezinteresownie przez biegaczy jest bardzo doceniany przez podopiecznych Dzieła. W poprzednich latach pisali listy, tworzyli medale i laurki z dedykacją. Rok temu członkowie grupy wsparcia "Loretanin" wykonali niepowtarzalne kamienne upominki, wszystkie z pięknie wykaligrafowanym słowem "dziękujemy!".

- Osoby bezdomne mają bardzo niskie poczucie własnej wartości. To, że ktoś o nich myśli, dodaje im pewności siebie - podkreśla M. Kokot.

Zapisywać można się przez formularz na stronie internetowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Informacje na bieżąco aktualizowane będą w wydarzeniu na Facebooku.

Półmaraton Marzanny odbędzie się w niedzielę 24 marca.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio na co dzień towarzyszy osobom bezdomnym przez pomoc doraźną - w łaźni, pralni i garderobie, w świetlicy oraz przez pomoc socjalną, psychologiczną, duchową i aktywizację zawodową.