W 9. Edycji Spartakiady Zimowej KSM uczestniczyło aż 100 osób

mł, kp

publikacja 24.02.2019 12:38

Zawody zostały rozegrane na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej.

W 9. Edycji Spartakiady Zimowej KSM uczestniczyło aż 100 osób Uczestnicy rywalizowali m.in. w kategorii "zjazd na byle czym" Klaudia Szeląg

Około 20 wolontariuszy dzielnie pracowało, organizując wydarzenie pod hasłem "Przygotuj swe serce i bądź mężny", aby każdy z uczestników spartakiady mógł znaleźć coś dla siebie. Tak też się stało, zwłaszcza, że pogoda dopisała (choć mróz dawał się nieco we znaki), a trasy były świetnie przygotowane. Uczestnicy zgodnie więc przekonywali, że impreza tak się im podobała, że za rok też chcą przyjechać. Także dlatego, że czuje się tu Bożą atmosferę.

Na chętnych do rywalizacji czekało kilka dyscyplin: zjazd na nartach lub snowboardzie (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), slalom gigant (dla duchownych), maestro (dla zawodowych narciarzy i instruktorów) oraz zjazd na "byle czym". Ta konkurencja jak zawsze zaskoczyła ogromem pomysłów, jednak bezkonkurencyjni, po raz kolejny, okazali się KSM-owicze z Balic.

- W zjeździe "na byle" czym wzięliśmy udział już 6 raz. Przygotowywaliśmy się około 4 tygodni. Co piątek każdy z uczestników pomagał przy tworzeniu pojazdu. Nawet ci, którzy tu nie przyjechali, i tak brali czynny udział w budowaniu naszej konstrukcji. Chodziło o to, by była zrobiona bardzo stabilnie - opowiadali.

Dla rodzin przygotowano także osobną konkurencję, w której o zwycięstwie decydowały rzuty ścieżkami do celu, ulepienie ze śniegu podanych wzorów oraz jak najszybszy zjazd na sankach. W konkursie wystartowało 8 rodzin, wśród których największy sukces odniosła Super Rodzinka.

W trakcie imprezy odbyły się również quizy "O sercu" (w którym trzeba się było wykazać wiedzą o Piśmie Świętym) oraz "O Polskich Medalistach". Zwycięzcą okazał się członek KSM-u z Oddziału w Strumianach. Jako jeden z nielicznych odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania.

Publikujemy pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Zjazd na nartach - dzieci 8-12 lat:

 1. Dziedzina Mateusz
 2. Liszka Grzegorz
 3. Bieniek Kacper

Zjazd na nartach kobiety 13-16 lat:

 1. Kąkol Karolina
 2. Michura Klaudia
 3. Rapacz Aleksandra

Zjazd na nartach mężczyźni 13-16 lat:

 1. Jania Sebastian
 2. Wadyl Szymon
 3. Zapała Konrad

Zjazd na nartach kobiety 17-30 lat:

 1. Petryck Antonina
 2. Liberda Anna
 3. Jakubowicz Zuzanna

Zjazd na nartach mężczyźni 17-30 lat:

 1. Zapała Paweł
 2. Hanusiak Adam
 3. Kozyra Jan

Snowboard:

 1. Pyn Konrad
 2. Drab Bartłomiej
 3. Liszka Maksymilian

Osoby duchowne:

 1. Ks. Medes Maciej
 2. Ks. Tabor Mariusz
 3. Ks. Lenart Mirosław

Maestro:

 1. Wójtowicz Jakub
 2. Pitek Dawid
 3. Kałafut Piotr

Zjazd na byle czym:

 1.  KSM Balice
 2. KSM Wola Justowska
 3. Sianokosy, gdy rolnik szuka żony

Rodziny:

 1. Super Rodzinka
 2. Balicka Rodzinka
 3. Rodzina Pomiernych