Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna", reprezentowany przez Joannę Sadzik, został wykreślony z KRS

Monika Łącka Monika Łącka

dodane 02.04.2019 14:47

W Krajowym Rejestrze Sądowym nie figuruje już Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna", reprezentowany przez Joannę Sadzik. Nie ma też wpisu potwierdzającego, że prezesem Wiosny jest ks. Grzegorz Babiarz.

Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna", reprezentowany przez Joannę Sadzik, został wykreślony z KRS Joanna Sadzik. Sabina Labe

Postanowienie o skreśleniu z rejestru zarządu z J. Sadzik zostało wydane w ubiegłym tygodniu, jednak zarząd stowarzyszenia dowiedział się o nim dopiero dziś.

Jak informuje Konrad Kruczkowski, dyrektor ds. komunikacji w Wiośnie, choć po wykreśleniu zarządu z Krajowego Rejestru Sądowego organizacja formalnie pozostaje bez władz, członkowie zarządu są jednocześnie dyrektorami różnych działów w Wiośnie. To oznacza, że normalnie pracują i realizują zaplanowane wcześniej zadania.

- Przede wszystkim zależy nam na tym, by tegoroczna Szlachetna Paczka została zorganizowana i odbyła się bez przeszkód - zapewnia K. Kruczkowski. Dla Wiosny równie ważne jest też to, by Akademia Przyszłości działała bez żadnych zakłóceń.

W maju rozpocznie się rekrutacja wolontariuszy - do Szlachetnej Paczki potrzeba aż 10 tys. osób, a do Akademii Przyszłości - 2 tys. osób.

Przypomnijmy. Zamieszanie w Wiośnie zaczęło się po tym, jak 4 lutego podczas walnego zgromadzenia J. Sadzik została odwołana z funkcji prezesa stowarzyszenia. Stanowisko to objęła w październiku 2018 r., gdy ks. Jacek Stryczek, założyciel Wiosny, podał się do dymisji po tym, jak został oskarżony o mobbing.

Po odwołaniu J. Sadzik prezesem został wybrany ks. Babiarz, który jednak został odwołany z tej funkcji tydzień później - 11 lutego. Przekonywał później, że podjęta przez władze Wiosny decyzja była niezgodna z prawem. Jego prawnicy 25 lutego złożyli w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o dokonanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Konsekwencją odwołania ks. Babiarza był ponowny wybór J. Sadzik.

Po ogłoszeniu, że zarząd z J. Sadzik na czele został wykreślony z KRS, sprawę będą analizować prawnicy.