Koncert "Wielka Moc" na Wielkanoc

Julia Wrześniak

publikacja 07.04.2019 12:25

Nagranie koncertu pod takim hasłem odbyło się 6 kwietnia w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

Koncert "Wielka Moc" na Wielkanoc W koncercie wzięła udział plejada polskich artystów. Julia Wrześniak

W muzycznym wydarzeniu wzięli udział: Halina Mlynkova, Natalia Szroeder, Marika, Beata Bednarz, Krzysztof Iwaneczko, Adam Krylik oraz Mate.O. W czasie występów wokalistom towarzyszyły zespół TGD oraz kwartet smyczkowy Fair Play Quartet.

Utwory wykonywane przez artystów nawiązywały do zmartwychwstania Pana Jezusa. Pojawiły się zarówno znane kościele pieśni, jak i nowe lub mniej popularne kompozycje, jak np. "Zbawca - On porusza góry".

Na wydarzenie przybyło bardzo dużo osób, które poprzez wspólny śpiew i radość przygotowywały się duchowo na Święta Wielkanocne.

- To były przepiękne chwile! Usłyszeliśmy tylu wspaniałych wokalistów w jednym miejscu. Czułam, że w tym wszystkim jest obecny Pan Bóg! Mimo że trwa jeszcze Wielki Post, ja już bardzo cieszę się na moment zmartwychwstania - mówiła jedna z uczestniczek koncertu.

- Niech zmartwychwstanie będzie zapowiedzią naszych małych, codziennych zwycięstw! Niech rozjaśnia wszelkie ciemności, byśmy z nadzieją mogli patrzeć na to, co przed nami - życzył natomiast Tomasz Bednarek, dziennikarz radiowy, który wraz z Agatą Konarską, dziennikarką telewizyjną, poprowadził koncert będący wspólnym, wielkanocnym przedsięwzięciem Telewizji Polskiej i Radia Plus. Ci, którzy nie mogli przybyć na Białe Morza, będą mogli go zobaczyć w Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia w TVP1.