Metropolita krakowski: Zmartwychwstały Pan ukazał prawdę o człowieku

mł /BP Archidiecezji Krakowskiej

dodane 20.04.2019 23:59

Publikujemy życzenia abp. Marka Jędraszewskiego z okazji świąt Wielkiej Nocy.

Metropolita krakowski: Zmartwychwstały Pan ukazał prawdę o człowieku "Bóg w swoim Synu Jezusie Chrystusie dał nam Zbawiciela i Odkupiciela" - pisze abp Marek Jędraszewski. Łukasz Kaczyński /Foto Gość

Umiłowani Archidiecezjanie!

Niezwykłemu wydarzeniu, jakim był pusty grób Chrystusa, towarzyszyło ukazanie się aniołów, którzy rzekli do niewiast: "Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał" (Łk 24, 5-6).

Z przesłaniem o Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym poszli Apostołowie - mocą Ducha Świętego - na cały świat. O Życiu, które zostało im objawione, wszędzie dawali świadectwo, także swoją męczeńską śmiercią. W ten sposób zaczęły się widzialne dzieje Kościoła, które trwają po dzień dzisiejszy - i trwać będą aż po skończenie świata.

Równocześnie ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan najpełniej ukazał sobą prawdę o człowieku jako istocie stworzonej na obraz i podobieństwo Boże, prawdę o godności człowieka i jego ostatecznym powołaniu do wiecznej szczęśliwości, prawdę o świętości ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, prawdę o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, prawdę o rodzinie jako podstawowej komórce społecznej.

Życzę Wam wszystkim, Drodzy Archidiecezjanie, aby rozważanie tych prawd podczas Świąt Wielkanocnych budziło w Was radość i pokój, a równocześnie ogromną wdzięczność wobec Boga, że w swoim Synu Jezusie Chrystusie dał nam tak wielkiego Zbawiciela i Odkupiciela.

Metropolita krakowski, a zarazem wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał też Orędzie na święta Wielkiej Nocy 2019 r. Jego pełną treść można przeczytać TUTAJ: