Krakowskie Savionalia były pięknym świętem młodych ludzi

dodane 14.05.2019 13:29

W jednym miejscu zebraliśmy teksty i galerie, w których relacjonowaliśmy to niezwykłe wydarzenie.

Krakowskie Savionalia były pięknym świętem młodych ludzi Savionalia zakończyły się rozesłaniem młodzieży jadącej niebawem na misje. Na zdjęciu: Monika Michalska-Cieżak i Szymon Cieżak, który pojadą do Brazylii. Bogdan Gancarz /Foto Gość

W miniony weekend pod Wawelem gościło kilkaset osób związanych z duszpasterskimi ośrodkami salezjańskimi z różnych stron Polski i nie tylko.

W piątek 10 maja spotkanie, któremu towarzyszyło hasło "New fish" (czyli: nowa ryba albo też: nowy człowiek, nowy chrześcijanin), rozpoczęło się modlitwą uwielbienia w sanktuarium św. Jana Pawła II, podczas którego uczestnicy Savionaliów mogli też przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Przeczytaj:

W sobotni ranek młodzi najpierw uczestniczyli w Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach, a potem przemaszerowali na ul. Tyniecką, gdzie mieści się salezjańska Łosiówka. Tam do wieczora trwały zawody sportowe oraz koncerty ewangelizacyjne. Wystąpiły zespoły: Fausystem, Pjur, ks. Jakub Bartczak oraz Luxtorpeda. Nie zabrakło też spotkania z redakcją "Gościa Krakowskiego".

Przeczytaj:

Również w niedzielę najważniejszym punktem programu była Msza św. połączona z rozesłaniem wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu", którzy niebawem będą nieść Dobrą Nowinę w różnych zakątkach naszego globu. Później zaś na Łosiówce trwały radosne zabawy i tańce.

Przeczytaj: