Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

publikacja 07.09.2019 12:33

Odbędzie się ona już jutro, w niedzielę 8 września. Dziś przypominamy, jak było rok temu.

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej Pielgrzymkę rozpocznie Droga Krzyżowa, podczas której niesione są krzyż oraz obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Monika Łącka /Foto Gość

Do sanktuarium pasyjno-maryjnego w 2018 r. przyjechało co najmniej kilkanaście tysięcy osób, by dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II (w ub. roku obchodzona była 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża), odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz za wszystkie rodziny archidiecezji krakowskiej. W związku z tym metropolita krakowski przypomniał, jak wielka była (na przestrzeni minionego wieku) i jest rola polskich rodzin w przekazywaniu i uczeniu miłości do Boga i ojczyzny.

Arcybiskup dał również rodzinom kilka ważnych zadań: by nie zaniedbywały wspólnej, domowej modlitwy, by niedzielę świętowały uczestnictwem we Mszy św. czy by troszczyły się o obecność i zaangażowanie dzieci i młodzieży w szkolnej katechizacji.

Przeczytaj także:

Z kolei uczestnicy pielgrzymki przez wstawiennictwo Matki Bożej wstawiali się za tych, którzy przeżywają różnego rodzaju kryzysy i upadki, by zawsze znaleźli wokół siebie ewangelicznego Szymona i Weronikę, którzy pomogą wstać i wezmą - choć na chwilę - krzyż cierpienia na siebie.

Przeczytaj także:

Tegoroczna pielgrzymka, której towarzyszyć będzie hasło: "Oblubieniec jest z wami" (zaczerpnięte z napisanego 25 lat temu "Listu do rodzin" św. Jana Pawła II), tradycyjnie rozpocznie się o godz. 9 Drogą Krzyżową przy stacji "U Piłata". Następnie, o godz. 11, Mszy św. przy ołtarzu polowym w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

W Eucharystii uczestniczyć będzie prezydent Andrzej Duda.