Rozpoczął się 14. Festiwal 7xGospel

Justyna Zygmunt

publikacja 15.10.2019 10:56

Otworzył go wieczór uwielbienia w bazylice św. Floriana w Krakowie. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło "I to było dobre".

Rozpoczął się 14. Festiwal 7xGospel Poprzez taką modlitwę dajemy poznać się Panu Bogu takimi, jakimi nas stworzył - mówili artyści. Justyna Zygmunt /Foto

Festiwal jest tygodniem z muzyką gospel: koncertami, warsztatami oraz koncertem finałowym. Przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. - Znam wiele osób, które słysząc muzykę gospel, doświadczyło Bożej obecności i za to dziś chcemy dziękować. Za te wszystkie owoce - mówili podczas uwielbienia organizatorzy.

Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu są słowa zaczerpnięte z pierwszego rozdziału Księgi Rodzaju - "I to było dobre". Jest to zaproszenie do wspólnego uwielbienia Boga za dzieło stworzenia i dziękowania za to, że wszystko, co On czyni, jest dobre. - To jest piękne, że poprzez taką modlitwę dajemy poznać się Panu Bogu takimi, jakimi nas stworzył, bez udawania i upiększania. My poznajemy Go jako najcudowniejszego Stwórcę, który wyzwala i cieszy się nami - wyjaśniała Justyna z Kraków Gospel Choir.

Artyści zachęcali też, by wieczór ten był wspólnym uwielbieniem, nie zaś koncertem. Ich radość udzielała się wszystkim zebranym, którzy chóralnie włączali się w śpiew.

- Już drugi raz jestem na takim wydarzeniu. Poszukuję bardzo dobrej muzyki, a to jest właśnie przykład czegoś wspaniałego i tworzą to głęboko wierzący muzycy. Było wiele piosenek oddziałuje na duszę i ciało. Była też skoczna muzyka, a że uwielbiam tańczyć, to również w ten sposób się modliłem - powiedział Wojtek.

Festiwal potrwa do 20 października. Już dziś (15 października) o godz. 19 w Worship Center przy ul. Dajwór 14 zaplanowano Gospel Jam Session.

16 października o godz. 19 warto z kolei przyjść do kościoła św. Jana Chrzciciela na Salwatorze, by wysłuchać koncertu "Gospel a cappella". Podczas tego wieczoru wystąpi aż osiem chórów: Chór Gospel Mszana Dolna, DeocentriCity, Faceci w Czerni, Grodzka Gospel, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Saltrom Gospel Choir oraz Soul’n’Voices.

W programie jest też koncert "Gospel Unplugged", który odbędzie się 17 października o godz. 19 (Aula VIII LO, ul. Grzegórzecka 24).

Od piątku do niedzieli trwać będą natomiast 21. Warsztaty Gospel w Krakowie.14. edycję festiwalu zakończy w niedzielę koncert finałowy w Kinie Kijów.

Szczegółowy plan można znaleźć na www.7xgospel.com.pl.