Sylwester z TVP jednak nie pod Wielką Krokwią

mk

dodane 21.11.2019 22:08

"Cieszymy się, że udało się nam przekonać TVP do powrotu na Górną Rówień Krupową" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zakopane.

Sylwester z TVP jednak nie pod Wielką Krokwią Petycję przeciwko organizacji "Sylwestra Marzeń" na Wielkiej Krokwi podpisały tysiące internautów. Jan Głąbiński /Foto Gość

Urzędnicy podkreślają, że "wypracowana wspólnie decyzja o organizacji wydarzenia w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem".

W komunikacie zaznaczono, że organizowana przez TVP impreza sylwestrowa już trzy razy odbywała się na Równi Krupowej i miasto oraz organizatorzy koncertu mają już wypracowane "bardzo dobre procedury związane z jego przygotowaniem, przebiegiem, a także zapewnieniem porządku oraz bezpieczeństwa".

Przeciwko organizacji "Sylwestra Marzeń" na Wielkiej Krokwi, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, protestowali m.in. internauci. Pod przygotowaną przez redakcję "Tygodnika Podhalańskiego" petycją podpisały się tysiące osób. Swoje zastrzeżenia zgłaszała także dyrekcja TPN.