Edukacyjny wideoblog "Projekt LIFE"

jw

publikacja 04.12.2019 10:33

To nowa inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Projekt LIFE 001 Pomyłka in vitro Projekt LIFE 001 Pomyłka in vitro
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Krótkie filmy edukacyjne będą poruszały zagadnienia godności życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecnie życie wielu ludzi, zwłaszcza młodego pokolenia, toczy się w internecie. Dlatego jako Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka chcemy przekazywać treści dotyczące tematyki pro life również tam. "Projekt LIFE" ma zachęcić widza do dalszych poszukiwań i być głosem w merytorycznej dyskusji o życiu, jaka odbywa się w sieci - tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Stowarzyszenie poprzez krótkie filmy będzie bezpośrednio realizować swoją misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. W filmach poruszane będą tematy takie, jak: profilaktyka płodności, problem niepłodności, aborcja, eutanazja, rozwój życia w łonie matki, poronienia, antykoncepcja, naturalne rozpoznawanie płodności, edukacja seksualna.

Pierwsze dwa odcinki dotyczą tematyki płodności - in vitro oraz naprotechnologii. Organizatorzy do każdego filmu opracowali specjalny konspekt spotkania z młodzieżą, który można wykorzystać np. podczas lekcji WDŻ czy lekcji wychowawczej.

Filmy będą się ukazywać co dwa tygodnie na kanale w serwie YouTube pod nazwą "Projekt LIFE". Ponadto w lokalnych radiostacjach emitowane będą audycje, związane tematycznie z nagraniami wideo.

Od 1999 r. PSOŻC obejmuje troską ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Poprzez edukację, działanie i modlitwę pracuje nad zmianą postaw społecznych w zakresie pro life. Łączy popularnonaukowy przekaz o wartości ludzkiego życia z pomocą charytatywną. Fundamentem jego działalności jest modlitwa - ważnym wydarzeniem jest m.in. coroczna Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę oraz Krucjata Modlitwy w intencji Poczętych Dzieci.