Zapraszamy na koncert "Kolędy Świata: TGD + Goście"

publikacja 05.01.2020 09:24

Ostatni koncert tegorocznej bożonarodzeniowej trasy odbędzie się w Krakowie, 19 stycznia w Tauron Arenie.

Zapraszamy na koncert "Kolędy Świata: TGD + Goście" Zespół TGD. Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Zespół TGD obiecuje, że tym razem w poszukiwaniu muzycznych bożonarodzeniowych tradycji zabierze publiczność w muzyczną podróż przez kontynenty (obie Ameryki, Azję oraz Europę) i epoki. Pomogą mu w tym zaproszeni goście: Katarzyna Cerekwicka, Ania Karwan, Krzysztof Iwaneczko i Marcin Sójka, a także najmłodsze pokolenie wokalistów, czyli rozśpiewane dzieci z Małego TGD. Na scenie, obok wokalistów, chórów i zespołu instrumentalnego, pojawi się również Fair Play Quartet.

Podczas koncertu zabrzmią piosenki znane z dwóch świątecznych płyt TGD i nie tylko. Zespół sięgnie także po tradycyjne kolędy, znane świąteczne hity (m.in. "Mario czy już wiesz", "Noel"), oraz po zupełnie nowe tematy muzyczne. Nie zabraknie również melodii "Pierwsza gwiazda", która na YouTube osiągnęła ponad 6,2 mln wyświetleń, a także najnowszego singla promującego trasę.

To nie wszystko. Tegoroczne koncerty są bowiem rozbudowane o wyjątkowe instrumentarium lidera TGD, Piotra Nazaruka, oraz o kilka specjalnie przygotowanych na tę trasę niespodzianek. Jedno jest pewne: to wydarzenie będzie ucztą zarówno muzyczną, jak i duchową.

Krakowski koncert „Kolędy Świata: TGD + Goście” rozpocznie się 19 stycznia o godz. 19 w małej hali Tauron Areny. Bilety można jeszcze kupić na www.eventim.pl.

Warto dodać, że zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów zaliczanych do nurtu pop-gospel. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i soliści. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta, Piotra Nazaruka. TGD nagrał już 11 albumów.