Od dzisiaj Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje planowe przyjęcia

mł /PAP

publikacja 11.03.2020 09:07

Decyzja ma związek z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem. Nie dotyczy pacjentów onkologicznych i tzw. pilnych przypadków.

Od dzisiaj Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje planowe przyjęcia Szpital Uniwersytecki jest największą lecznicą w Polsce. Monika Łącka /Foto Gość

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora Marcina Jędrychowskiego, Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje od środy do odwołania przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze, jak również planowe wizyty w poradniach z powodu zagrożenia koronawirusem. Nie dotyczy to jednak pacjentów onkologicznych oraz przyjęć pilnych.

Decyzja wynika także ze znaczącego ograniczenia dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Placówka posiada zapasy tego typu wyposażenia, ale obawia się problemów w dostawach.

Szpital Uniwersytecki jest największą lecznicą w Polsce. Po przeprowadzce do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu zajmuje siedzibę o powierzchni 16 hektarów - w 10 budynkach mieści się 925 łóżek dla chorych, 21 oddziałów klinicznych, 27 specjalistycznych poradni, nowoczesne laboratoria diagnostyczne i zintegrowany blok operacyjny składający się z 24 sal, w tym dwóch sal hybrydowych i transplantacyjnych. Realizacja inwestycji trwała 4 lata i kosztowała 1,2 mld zł.