Koronawirus. Ograniczenia w sanktuarium w Łagiewnikach

bg

publikacja 15.03.2020 10:09

W związku z ogłoszeniem w kraju stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzono ograniczenia w działalności sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Koronawirus. Ograniczenia w sanktuarium w Łagiewnikach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Monika Łącka /Foto Gość

Oświadczenie zawierające informacje w tej sprawie wydał 14 marca ks. Zbigniew Bielas, kustosz sanktuarium.

Wewnątrz bazyliki Bożego Miłosierdzia, tak jak w innych świątyniach archidiecezji, będzie mogło przebywać jednocześnie najwyżej 50 osób. Dla ułatwienia w utrzymaniu porządku otwarte będzie jedynie główne wejście do świątyni. "Całą dobę czynna jest Kaplica Wieczystej Adoracji, gdzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Prosimy jednak, aby nie przebywało tam jednocześnie więcej niż 20 osób. Przybywających na adorację prosimy o chwilę cierpliwości, a modlących się o nieprzedłużanie modlitwy, aby umożliwić wejście oczekującym. W ciągu dnia od godz. 12 do 17 adoracja trwa także w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia" – poinformował w oświadczeniu ks. Bielas.

Zgodnie z dekretem abp. Marka Jędraszewskiego ograniczenia dotyczące liczby wiernych uczestniczących we Mszach św. będą obowiązywały do 29 marca. Osoby, które skorzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św., będą mogły łączyć się duchowo we wspólnej modlitwie, m.in. korzystając z transmisji nabożeństw w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dostępnych na stronach internetowych: www.milosierdzie.pl oraz www.youtube.com/user/sanktuariumbozegomil.  

Do 29 marca nie będzie funkcjonowała działająca przy sanktuarium Poradnia Miłosierdzia, do odwołania będą zaś nieczynne: Dom Duszpasterski, restauracja, kawiarnia, wieża widokowa oraz sklepy znajdujące się na terenie sanktuarium.

"Wszystkich polecamy opiece Pana Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwu Matki Bożej Miłosierdzia oraz Apostołów Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Módlmy się w swoich domach za siebie wzajemnie. Polecajmy szczególnie chorych i tych, którzy się nimi opiekują" – zaapelował kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia.