Rekolekcje online w kościele Mariackim

bg /mariacki.com

publikacja 28.03.2020 11:01

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w krakowskim kościele Mariackim będą się odbywały za pośrednictwem internetu. Poprowadzi je znany rekolekcjonista, autor wielu książek, ks. dr Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Rekolekcje online w kościele Mariackim Nauki rekolekcyjne online będą się odbywały od 29 marca do 2 kwietnia. mariacki.com

Rekolekcje dla miasta w czasie epidemii pt. „Dla głodnych”, połączone z Mszą św., będą się odbywały od niedzieli 29 marca do czwartku 2 kwietnia 2020 roku o godz. 18.30.

"Eucharystia jest ucztą, czyli daje taki pokarm, który sprawia, że możemy żyć całą wieczność. Eucharystia jest ofiarą, czyli daje taki moment spotkania człowieka z Bogiem, po którym następuje pojednanie. Zapraszamy więc na rekolekcje „dla głodnych” pojednania i pokarmu, dzięki któremu będziemy mogli przeżyć nie tylko to życie, ale będziemy mogli żyć całą wieczność" - napisali duszpasterze parafii Mariackiej.

Tegoroczny rekolekcjonista jest wytrawnym biblistą, adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UPJPII. Studiował w Rzymie i Jerozolimie, gdzie uzyskał doktorat z biblistyki i archeologii biblijnej. Pochodzący z Nowego Targu ks. Węgrzyniak ma 47 lat. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1998 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego.

W najnowszym, 13 numerze "Gościa Niedzielnego" ukazał się wywiad z nim pt. "Po prostu inny świat", przeprowadzony przez Marcina Jakimowicza. Ks. Węgrzyniak mówi w nim o tym, "jak nie bać się i zaufać Bogu w czasach koronawirusa".

Transmisje Mszy św. oraz nauk rekolekcyjnych będą się odbywały na stronie internetowej parafii Mariackiej pod adresem: http://mariacki.com/rekolekcje-wielkopostne-dla-glodnych/ oraz na kanale Archidiecezji Krakowskiej na portalu You Tube.