Karmelici bosi z Czernej odwołują tradycyjną procesję Bożego Ciała

md /karmelczerna.pl

publikacja 10.06.2020 11:57

"Ze względu na wzrost zakażeń w ostatnich dniach w Polsce na chorobę COVID-19 i rekomendacje lekarzy o unikaniu wielkich zgromadzeń, jesteśmy zmuszeni odwołać procesję Bożego Ciała w tradycyjnym wymiarze" - piszą zakonnicy na swojej stronie internetowej.

Karmelici bosi z Czernej odwołują tradycyjną procesję Bożego Ciała Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej jest celem wielu pielgrzymek. Magdalena Dobrzyniak /Foto Gość

Procesja odbędzie się w ten sposób, że wszyscy wierni po Mszy św. o godz. 11 pozostaną na swoich miejscach, a wokół ołtarza polowego przejdzie tylko kapłan z Najświętszym Sakramentem, któremu towarzyszyć będą koncelebransi i służba liturgiczna. Po odczytaniu czterech Ewangelii kapłan cztery razy pobłogosławi obecnych.

"Prosimy o wyrozumiałość w całej tej sytuacji. Jednocześnie usilnie prosimy o zasłanianie ust i nosa, i zachowanie dystansu 2 metrów" - apelują ojcowie karmelici z czerneńskiego klasztoru.

Proszą też o modlitwę za zakażonych koronawirusem ojców Alberta Wacha, Szczepana Praśkiewicza (relatora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych) i Grzegorza Firszta. Zakonnicy zachorowali w Rzymie. Wszyscy leżą w szpitalu.