Czas liderów

mk, kc

publikacja 23.09.2020 15:17

Jeszcze do 28 września można się zapisywać na szkolenia w ramach Diecezjalnej Szkoły Liderów, organizowanej przez KSM Archidiecezji Krakowskiej.

Czas liderów "Nie musisz być KSM-owiczem, by wziąć udział w szkoleniach. Wystarczy, że chcesz, by wokół Ciebie działo się więcej dobra" - wyjaśniają organizatorzy KSM AK

Jak tłumaczą organizatorzy "DieSeL jest paliwem napędowym dla duszpasterstwa młodzieżowego".

"Skierowany jest do wszystkich młodych z archidiecezji krakowskiej, którzy pragną mieć wpływ na swoje lokalne wspólnoty. Nie musisz być KSM-owiczem, by wziąć udział w szkoleniach. Wystarczy, że chcesz, by wokół Ciebie działo się więcej dobra” - wyjaśniają.

- Uczestnicy warsztatów otrzymują bogatą wiedzę i konkretne narzędzia, dzięki którym potrafią efektywnie zarządzać sobą oraz zespołem. Udział w szkoleniach umożliwia przyszłym liderom rozwój umiejętności miękkich, takich jak: komunikacja społeczna, asertywność, autoprezentacja, zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem - tłumaczy Bartosz Wilki, koordynator DieSLa, zastępca prezesa Zarządu Diecezjalnego KSM AK.

W programie szkoleń przewidziano również tematy ważne dla chrześcijańskich liderów, związane z wiedzą o Kościele, o roli świeckich, Katechizmie Kościoła Katolickiego, czy o metodach czytania Pisma Świętego. W planie dnia nie brakuje również miejsca na wspólną modlitwę oraz Mszę św.

Czas Liderów (stopień "0") obejmuje dwa zjazdy weekendowe (jeden odbędzie się od 2 do 4 października, kolejny wiosną). Kontynuacją są stopnie pierwszy i drugi. Po ukończeniu całości uczestnik zdaje egzamin.

- Zdobyte umiejętności i wiedzę wykorzystuję na studiach i w pracy, wielokrotnie pomogły mi one w realizacji dużych projektów. Kiedyś bałabym się przemawiać przed salą pełną ludzi. Dziś? Nie ma problemu - mówi Kamila Ciupińska, kiedyś uczestnik Diecezjalnej Szkoły Lidera, obecnie prezes Zarządu Diecezjalnego KSM AK.

- Według mnie szkolenia DieSLa są jak najbardziej godne polecenia. Dzięki nim młodzi nie tylko zdobywają i rozwijają umiejętności liderskie, lecz mają okazję pogłębienia swojej wiary, swojej relacji z Bogiem - dodaje Klaudia Szeląg, uczestniczka stopnia "0".

Zapisy trwają do 28 września. Szczegóły na krakow.ksm.org.pl.