Abp Jędraszewski: Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość

mk

publikacja 22.10.2020 20:55

Metropolita krakowski podczas Mszy św. w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II odniósł się do czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Abp Jędraszewski: Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość Abp Marek Jędraszewski podczas pielgrzymki rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Monika Łącka /Foto Gość

TK uznał, że aborcja dzieci nienarodzonych, podejrzewanych o poważną chorobę lub niepełnosprawność, jest niezgodna z konstytucją. Orzeczenie zostało ogłoszone 22 października - w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

Tego dnia abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w sanktuarium papieża Polaka.

- Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj, na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II, uroczystość - uroczystość papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako papież rodzin - mówił metropolita krakowski, odnosząc się do orzeczenia TK.

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu jego poczęcia do chwili naturalnej śmierci - powiedział abp Jędraszewski. Podkreślił, że tym działaniom towarzyszyło wsparcie modlitewne.