Zakopane. Finalistka Voice of Poland zaśpiewa kolędy

bg

publikacja 09.01.2021 09:34

W ramach trwającego w Zakopanem XII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze, ześ sie, Jezu, pod Giewontem zrodziył...", dzisiaj wieczorem w kaplicy Najświętszej Marii Panny Matki Zbawiciela na Antałówce wystąpi finalistka The Voice of Poland - Ania Gąsienica-Byrcyn z zespołem.

Zakopane. Finalistka Voice of Poland zaśpiewa kolędy Młoda śpiewaczka specjalizuje się w wokalistyce jazzowej i estradowej. Materiały prasowe organizatora

Koncert odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. odprawionej w kaplicy o godz. 18. Jego transmisję będzie można obejrzeć online na www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-koled/ oraz profilach społecznościowych Miasta Zakopane.

Ania Gąsienica-Byrcyn to utalentowana młoda wokalistka, którą szersza publiczność miała okazję poznać i docenić dzięki największemu muzycznemu show w Polsce - The Voice Of Poland. Dotarła tam aż do finału. W programie przedstawiono również jej nowy singiel płytowy pt. "Nocą".

"Urodziła się w Toronto w Kanadzie, ale pochodzi z tradycyjnej rodziny góralskiej z Zakopanego. W wieku czterech lat wraz z całą rodziną wróciła do Zakopanego. W wieku 6 lat rodzice zdecydowali o zapisaniu jej do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem na instrument skrzypce i tam ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Dalsze kształcenie muzyczne kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie" - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Młoda wokalistka specjalizuje się w wokalistyce jazzowej i estradowej. Swe umiejętności w tym zakresie kształci w Akademii Muzycznej w Katowicach. W kaplicy na Antałówce będzie jej towarzyszył zespół w składzie: Maciej Sitkowski - gitara basowa, Robert Agaciński - instrumenty perkusyjne, Paweł Gwóźdź – fortepian oraz Kiril Levchuk - saksofon, flet.

Festiwal odbywający się pod patronatem honorowym abp. Marka Jędraszewskiego i patronatem prasowym m.in. "Gościa Krakowskiego", potrwa do 2 lutego.