Ono nie zna granic

Monika Łącka

|

Gość Krakowski 35/2021

publikacja 02.09.2021 00:00

Nie chodzi o to, by to było wydarzenie jednorazowe, ale o to, by orędzie o Bożym miłosierdziu i przesłanie zawarte w akcie zawierzenia docierały do ludzi na wszystkich kontynentach – przekonuje ks. Zbigniew Bielas, kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Jan Paweł II mówił, że „jest to szczególne miejsce, które Bóg obrał sobie, aby tu wylewać łaski”. Jan Paweł II mówił, że „jest to szczególne miejsce, które Bóg obrał sobie, aby tu wylewać łaski”.
Monika Łącka /Foto Gość

To właśnie dlatego nie wahał się, by przygotowania do obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu rozpocząć aż 12 miesięcy wcześniej. – Czasem wydaje się, że świętowanie różnych jubileuszy oceniamy tylko przez pryzmat liczby ich uczestników. Chcieliśmy tego uniknąć i dlatego już teraz dajemy sygnał dla Polski i dla całego świata, że zbliża się ważna data. Dwudziestoleciem papieskiego aktu staramy się więc zainteresować jak największą liczbę czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Do niektórych wiadomość już dotarła (także dzięki mediom), do innych dotrze za miesiąc albo za kilka miesięcy, a jeszcze inni usłyszą o niej w samą rocznicę – mówi ks. Bielas i dodaje, że w ten sposób będzie wypełniany testament Jana Pawła II, który pragnął, by „orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem s. Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją”. 17 sierpnia 2002 r. mówił on także w Łagiewnikach: „Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść »iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście«”.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.