Adwent w papieskim muzeum

md

publikacja 27.11.2021 10:42

Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach przygotowało interaktywny kalendarz adwentowy.

Adwent w papieskim muzeum Kamienica, w której znajduje się papieskie muzeum, i bazylika Ofiarowania NMP, w której Karol Wojtyła przyjął chrzest. Henryk Przondziono /Foto Gość

Kolejne gry i zadania specjalne będą czekać na stronie internetowej od 28 listopada.

To propozycja dla dzieci i rodziców oraz zachęta do rodzinnego przeżywania Adwentu. 

Multimedialna wersja kalendarza adwentowego zostanie uruchomiona w pierwszą niedzielę Adwentu. Przedświąteczna zabawa potrwa do 24 grudnia. Każdego dnia na stronie internetowej: www.domjp2.pl/adwent muzeum będzie odkrywać znaczenie symboli, zwyczajów i tradycji związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Będzie to także okazja, by dowiedzieć się, jak przeżywał ten czas papież Polak, bo w kalendarzu znajdą się ciekawostki z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II. 

Codziennie pod kolejnymi śnieżynkami umieszczonymi na stronie odblokowana zostanie gra interaktywna oraz zadanie specjalne do wykonania wspólnie z rodzicami. Na losowo wybranych kartach z zadaniami będzie można odnaleźć 12 fragmentów układanki, które należy wyciąć, ułożyć w całość i nakleić na kartkę papieru. Na 20 pierwszych osób, które e-mailem prześlą skan lub zdjęcie układanki, czekają nagrody.