Kościelisko. Królowie z góralami dla Bożej Dzieciny

jg, xaz

publikacja 06.01.2022 18:51

6 stycznia odbył się I Góralski Orszak Trzech Króli w Kościelisku. Na zakończenie razem z zespołem Polaniorze wszyscy kolędowali.

Kościelisko. Królowie z góralami dla Bożej Dzieciny Góralskie małżeństwo jako Najświętsza Rodzina podczas orszaku zostało przewiezione fiakrem. Parafia w Kościelisku

W uroczystość Objawienia Pańskiego Trzej Królowie zawitali także do Kościeliska. Po Mszy św. w kościele parafialnym, w koronach na głowach razem ze Świętą Rodziną i Królami, górale przeszli w barwnym orszaku pod scenę plenerową przy Domu Ludowym. Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę.

- Zaangażowanie społeczności Kościeliska - parafii, Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej, Związku Podhalan, Polaniorzy, Ochotniczej Straży Pożarnej i młodzieży - sprawiło, że dołączyliśmy do 668 miejscowości, które w tym roku zorganizowały orszaki - cieszy się ks. Arkadiusz Zych.

Duchowny przypomina, że hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli są słowa "Dzień dziś wesoły!". - Orszak ma nam pokazać, jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tą radością i treścią świąt z innymi i jak na co dzień zachować radość oraz dobrego ducha, którym napełniliśmy się podczas świąt - podkreśla ks. Arkadiusz.