Zakopane. Niedzielna zabawa na całego

jg

publikacja 19.09.2022 08:53

V Piknik parafialny wspólnoty Świętego Krzyża w stolicy polskich Tatr, który odbył się w niedzielę 18 września, obfitował w atrakcje.

Zakopane. Niedzielna zabawa na całego Piknikowe akrobacje w salce pod kościołem. Paweł Murzyn

Jak podkreślał proboszcz parafii ks. Mariusz Dziuba, to nic, że pogoda była taka sobie. - Przecież tu chodzi o nasze serca, a tam zwłaszcza dzisiaj jest bardzo pogodnie. Jesteśmy razem, bawimy się na całego i spędzamy aktywnie czas - cieszył się zakopiański duszpasterz. Kapłan nie szczędził podziękowań dla organizatorów, uczestników i sponsorów niedzielnego pikniku.

Rzeczywiście, pogoda nie była najlepsza i dlatego organizatorzy zdecydowali, że piknik odbywać się będzie w wielkiej sali pod kościołem. Nie przeszkodziło to w naprawdę dobrej zabawie. Były koncerty, pokazy z akrobacji - każdy mógł spróbować swoich sił.

Nie zabrakło różnego rodzaju konkursów, w których do wygrania były m.in. vouchery na basen. Sporym zainteresowaniem cieszył się quiz z wiedzy o pobycie Jana Pawła II w Zakopanem. W tym roku mija 25 lat od pielgrzymki Ojca Świętego pod Giewontem, w czasie której nawiedził m.in. kościół Świętego Krzyża.