Nowy numer 31/2020 Archiwum
 • Katolik k
  11.04.2019 20:04
  bardzo zla reklama szlechetnej paczki.
  doceń 3
 • SPQR
  11.04.2019 20:11
  w ustach autorki próby wrogiego przejęcia słowa o szacunku dla prawa brzmią dziwnie
  • CSOG
   11.04.2019 21:42
   #SPQR - Szlachetna z nazwy paczka ma cokolwiek wspólnego z wrogością? Nie mam obrazu sprawy od wewnątrz, ale z zewnątrz to wygląda tak jakby obie strony dobyły miecza i żadna ze stron nie chciała dosłyszeć głosu "schowaj miecz do pochwy". Ciężko, bardzo ciężko będzie w takiej atmosferze utrzymać szlachetność tej paczki.
   Co było - nie wróci, i szaty rozdzierać by próżno.
   Cóż, każda epoka ma własny obyczaj i ład...
   A jednak mi żal, że jak dawniej śnią nam się bożyszcza.
   I tak to już jest, żeśmy czołem gotowi im bić. ...
   A przecież mi żal, że nad naszym zwycięstwem niejednym
   górują cokoły, na których nie został już nikt.
   Bułat Okudżawa
   • Cyraniusz
    11.04.2019 21:49
    Sprawa jest bardzo prosta, poszperaj o poglądach fałszywej Pani prezes. Ksiądz Stryczek otoczył się wilkami w kołczingowych skórach, nastąpiła próba przejęcia inicjatywy przez siły nieubłaganego postępu ale na szczęście ta bitwa wydaje się wygrana.
    doceń 0
    0
   • CSOG
    12.04.2019 10:48
    #CYRANIUSZ - Jak pisałem, sprawę znam tylko z nagłówków gazet, i innych doniesień prasy katolickiej :)
    Piszesz: " Ksiądz Stryczek otoczył się wilkami w kołczingowych skórach," - To "otoczenie" - Myślisz, że dał się zwieść nieświadomie czy był to świadomy dobór pracowników? Nie zajmuję żadnej strony, przypomina mi się tylko starą ludowa mądrość, sparafrazowana: Kto wilkami wojuje, ten o wilków ginie! I nie mam tu na myśli tylko samego księdza, ale całe zbudowane przez niego dzieło. Jeśli wierzyć powiedzeniu że po owocach poznacie, to przyszłość z pewnością pokaże na fundamentach jakich intencji stała cała ta budowla, czy zbudowano ją na skale miłosierdzia, czy na pisaku pogoni za mamoną. I w moich oczach ta wątpliwość, nie jest stronnicza w żadną stronę. Żal mi tylko córki, która aktywnie w wolontariat się włączała z przekonania, a teraz "patrząc na cały ten bałagan, już sama nie wie co ma myśleć". Patrząc na kłótnie, spory, sądy, asysty policji - nic tam nie przypomina postaw chrześcijańskich do jakich jest przekonana i przyzwyczajona.
    doceń 0
    0
 • Bezimienny
  12.04.2019 06:48
  Bezimienny
  Zgadzam się z SPQR. Jeśli ktoś zostaje szefem jakieś organizacji (pisze ogólnie) z naruszeniem prawa i przez wiele miesięcy kieruja nią nie mając do tego prawa, to gadanie o moralnych standardach brzmi fałszywie. Sąd włąśmnie rozstrzygnął kto ma rację. Pani Sadzik nie zna uzasadnienia sądu, ale przecież w świetle znanych powszechnie wydarzeń wiadomo jak było, prawda? Odwołał ks. Babiarza a ją powołał na stanowisko zarząd, który nie był ju zarządem, bo wcześniej podał się do dymisji. Proste jak budowa cepa.
  • Katolik k
   12.04.2019 20:16
   a mnie zastanawia co jest powodem tej walki?Bo ks. Babiarz tez podstepem wszedl do szlachetnej paczki.I podobno cala ekipa sie temu sprzeciwila i wybrala Sadzik.
   doceń 2
 • Gość
  12.04.2019 09:47
  Prawo jest brutalne, a dorośli ludzie to nie małe dzieci. Jeśli podajesz się do dymisji, to ta dymisja jest skuteczna. Nie możesz pięć minut później się "odfochać" i w dodatku w ramach "odfochania" zabrać się za podejmowanie kluczowych decyzji. Nie było zarządu, który miałby wybrać panią Sadzik. Nie było go, bo dobrowolnie podali się do dymisji. DOBROWOLNIE. Nikt im nie kazał, nikt ich nie wyrzucał - sami z siebie "strzelili focha". No to, że tak powiem, macie co chcieliście.
  doceń 1
 • Barba
  13.04.2019 23:57
  Nie etyczne i nie moralne jest przejmowanie organizacji założonej przez kogoś innego. Jacek Kuroń mówił - nie burzcie komitetów zakładajcie własne. Dlaczego p. Sadzik i jej ludzie, łącznie z Tyg. Powszechnym i wspierającym ich Onet.pl nie chcą założyć własnej organizacji a chcą korzystać z idei i organizacji założonej przez kogoś innego?
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy