Nowy numer 37/2021 Archiwum
 • abmikulska
  14.01.2013 00:11
  List otwarty do mediów od protestujących rodziców Gimnazjum nr 21 i Szkoły Podstawowej nr 25

  1. O co walczymy?
  Sprzeciwiamy się łączeniu Gimnazjum nr 21 i Gimnazjum nr 22 poprzez przejęcie przez G21 budynku G22 i utrzymywaniu przez połączone szkoły dwóch budynków znacznie oddalonych od siebie. Domagamy się pozostawienia G21 w dotychczasowej lokalizacji i w bliskiej współpracy z SP25. Dzieci z Osiedla Podwawelskiego mają prawo kontynuować naukę w szkole publicznej, w miejscu ich zamieszkania i w znanym sobie środowisku.

  2. Nasze obawy

  BUDYNEK. Budynek G22 jest przewidziany na ok. 500 uczniów, budynek G21 na 380 i jest wykorzystywany w 100%. Obecnie, w G22 uczy się tylko 150 uczniów. Jeżeli G21 będzie musiało przejąć tych uczniów wraz z nauczycielami, będzie zmuszone z przyczyn ekonomicznych przenieść się do większego budynku.

  Rodzice G21 i SP25 widzą w tym jedynie chęć przejęcia wyremontowanego i zadbanego budynku G21 i oddania go na potrzeby szkoły społecznej lub prywatnej, w świetnej lokalizacji, z dogodnym dojazdem.

  ZARZĄDZANIE i JAKOŚĆ NAUCZANIA. Osiągane wysokie wyniki nauczania G21 (3 pozycja w rankingu Urzędu Miasta Krakowa) spadną, gdyż nie ma możliwości skutecznego zarządzania szkołą ulokowaną w dwóch odległych budynkach. Z kolei rodzice uczniów z Dębnik, obawiają się, że ich szkoła zostanie pozostawiona bez należytego nadzoru. Sama zmiana dyrekcji nie spowoduje wzrostu wyników uczniów z G22.

  OSZCZĘDNOŚCI. W uzasadnieniu uchwały podano, że likwidacja G22 przyniesie oszczędności 120 tys. zł w 2014 r. To najmniejsza kwota ze wszystkich szkół z "czarnej listy" (całość to 5,7 mln zł).
  Decyzja Urzędu Miasta, dla nas ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNA, czyli przeniesienie G21 na ul. Skwerową przyniesie spore straty społeczne i edukacyjne dla obu lokalnych społeczności, zarówno Dębnik jak i Osiedla Podwawelskiego.

  3. SPROSTOWANIE nieprawdziwych informacji przekazywanych Radnym Miasta Krakowa przez Panią Wiceprezydent Annę Okońską-Walkowicz.
  Wbrew oficjalnym wypowiedziom Pani Wiceprezydent wszelkie informacje UMK przekazywane rodzicom G21 i SP25 są każdorazowo publikowane na naszej stronie www.gimnazjum21.wordpress.com List od Pani Wiceprezydent został odczytany rodzicom 4 stycznia na spotkaniu z Radną Martą Pateną w kinie Tęcza oraz w dniu 6 stycznia podczas protestu, w którym uczestniczyło ok. 700 osób.

  Niepokoje rodziców rozbudził list Pani Wiceprezydent i potwierdzająca go wypowiedź o miejscu naboru do klas pierwszych G21, którą można wysłuchać
  http://www.youtube.com/watch?v=yofYg7Y-rHM&list=PLUQSeMFxOUwyde-1BJh7XbKlm7I_crKDL szczególnie 8 minuta nagrania.
  Organizatorami protestu na Osiedlu Podwawelskim w niedzielę 6 stycznia 2013 r. oraz zbierania podpisów pod protestem były WYŁĄCZNIE Rady Rodziców G21 i SP25, wbrew oskarżeniom ze strony Pani Wiceprezydent, że to nauczyciele i dyrekcja G21 byli jego inicjatorami.
  O sile obaw rodziców świadczy ponad 4 tys. podpisów poparcia, zebrane w ciągu trzech dni.

  Tak naprawdę, to organizatorem protestów wszystkich szkół był Urząd Miasta Krakowa poprzez niedopełnienie ustawowego obowiązku przeprowadzenia konsultacji społecznych - to nie my wybieraliśmy miejsce i czas!

  Piotr Bożek - Przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum 21
  Jarosław Sadzik - Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej 25
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy