Nowy numer 47/2019 Archiwum
 • KrzysiekZ
  17.01.2018 14:22
  Przyjemnie posłuchać mądrego , wiernego Chrystusowi Pasterza nie uwikłanego w żadne poprawności polityczne ani w żadne wrogie kościołowi ideologie, organizacje i służby.
  doceń 9
 • Megi
  17.01.2018 14:28
  Ekscelencjo ja mam jedno pytanie....Jak fenomenologia osoby JP2 przez cały pontyfikat propagowana wpłynęła na naszą duchową formację???....
  doceń 3
 • Gość
  17.01.2018 14:41
  "Co do misji współczesnego Kościoła, arcybiskup powiedział: - W moim najgłębszym przekonaniu trzeba trzymać się wykładni tak otwartych na świat papieży, jak Jan Paweł II czy Benedykt XVI. Otwartych na świat i niezwykle wrażliwych na problemy tego świata, a jednocześnie dających bardzo jasną, bardzo precyzyjną odpowiedź na problemy".

  Czyli Franciszka nie słuchamy?
  • Jerz.
   17.01.2018 15:40
   Ale jak słuchać, gdy się tylko mętliku w głowie dostaje ... :-(
   doceń 5
  • gość777
   17.01.2018 19:40
   Tego nie da się słuchać...Kolega ateista ,ale kulturalny, powiedział mi."Toście sobie papieża wybrali.Jakbym w to wszystko wierzył, to poszedł bym do Bractwa Piusa X"
   doceń 0
 • Stanis
  17.01.2018 15:34
  "Została podniesiona aktualna kwestia zmiany tłumaczenia jednej frazy modlitwy "Ojcze nasz" z "nie wódź nas na pokuszenie" na "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie"."
  -- - Moja propozycja liczy się z kontekstem biblijnym, a zarazem z tradycja słów i rytmiki tekstu:
  "I nie wódź nas przez nadmiar pokus"
  (mam to już w tekście swojej pieśni).
  doceń 0
 • pcc
  17.01.2018 19:50
  Widzę, że ks.arcybiskup nie widzi niezręczności sytuacji, w której do szczerych pytań zachęca podwładnych przełożony. Dobrze znany scenariusz z życia zawodowego - z reguły przemienia się w wyścig, kto zada bardziej uniżone pytanie.
  doceń 1
 • Nacjonalista
  18.01.2018 11:11
  Czasy się zmieniają, prawdopodobnie w momencie kiedy św. Jan Paweł II mówił o nacjonalizmie tak właśnie rozumiał to pojęcie, jako szowinistyczne nastawienie do innych narodów i wywyższanie swojego. Ja swoje poglądy opisuje jako nacjonalistyczne i jak wielu moich znajomych (katolików) odrzucamy szowinizm. Może to dlatego że wyrosłem ze środowisk patriotycznych (upamiętnienia historii, wywieszanie flagi, apele i przemowy o ojczyźnie) i po prostu to było dla mnie za mało, chciałem działać. Teraz działam w gronie przyjaciół nacjonalistów, bez stowarzyszenia. Rozdajemy bezdomnym ciepłe posiłki, rozwozimy paczki dla kombatantów, promujemy patriotyzm konsumencki, dbamy o swój rozwój, czuwamy nad bezpieczeństwem wielu inicjatyw. Mi jest przykro że Kościół w obronie którego wielokrotnie zdarzało mi się stawać, ciągle się od nas odwraca.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy