Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Bóg mówi z ambony natury

Bóg mówi z ambony natury przejdź do galerii

Bp Piotr Turzyński odwiedził 20 lipca skautów obozujących pod Luboniem w Glisnem. Gościł również w kościele rektoralnym.

 
- Napełniacie się tu braterstwem i wzajemną służbą - mówił do skautów bp Piotr Turzyński arch. prywatne

- To wielka radość i trochę niespodzianka, że możemy w tak małej wiosce gościć biskupa Piotra, sufragana diecezji radomskiej. Ksiądz jest biskupem zaledwie od lutego tego roku, lecz jest znany z pracy w ruchu oazowym i seminarium, a także jako wykładowca - powiedział, witając gościa, rektor kościoła w Glisnem ks. Andrzej Sawulski SCJ. - Przyjechał biskup odwiedzić swoich młodych diecezjan, którzy wybrali Glisne na swój letni obóz. Mogę zaświadczyć, że dają dobry przykład parafianom, uczestnicząc we Mszy św., pełniąc służbę przy ołtarzu i jak jeden skaut przystępując do Komunii św. - dodał ks. Sawulski.

Przy ołtarzu polowym wykonanym przez skautów na skraju polany gospodarza i bartnika Jana Lupy stanęło kilku kapłanów: ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu, ks. Piotr Szkudlarek z Kalisza, który przez kilka dni obozował w lesie pod Luboniem, ks. Andrzej Sawulski oraz przebywający w Glisnem ks. Zdzisław Płuska SCJ, misjonarz krajowy z Warszawy. On też przez kolejne dni odprawiał dla harcerzy na polanie Mszę św.

- Miłośnik gór Karol Wojtyła mówił, że Bóg przemawia z ambony natury. Ta zieleń, łąki, kwiaty, drzewa, pola to mówienie Boga przez naturę, która jest Jego kazaniem do człowieka - powiedział bp Turzyński podczas Mszy św. dla zgromadzonych skatów, przybyłych w odwiedziny ich rodzin, a także mieszkańców wioski i sąsiedniej Raby Niżnej. - Słuchajcie Pana Boga, który mówi z otaczającej przyrody, słuchajcie Tego, który mówi w waszym sercu, słuchajcie Boga na kartach Pisma Świętego i sami bądźcie dla ludzi księgą, którą czytają - apelował, zwracając się do skautów.

- Napełniacie się tu braterstwem i wzajemną służbą. Obóz się jednak skończy i wrócicie na niziny, do swej codzienności. Tam ludzie czekają na wasze świadectwo. Ponieważ jesteście skautami, nosicie mundur Skauta Europy, macie swoje zasady, więc ludzie chcą także w was zobaczyć świadków wiary, młodzieńców, dla których Bóg, honor i ojczyzna są czymś bardzo ważnym - podkreślił bp Turzyński. Dziękował także gospodarzom, którzy użyczyli skautom miejsce na letni obóz oraz mieszkańcom Glisnego za wszelką życzliwość wobec młodych ludzi w harcerskich mundurach.

Po Mszy św. wszyscy spotkali się na uroczystym apelu z odprawą i wciągnięciem na maszt flag Polski i Unii Europejskiej. Skauci Europy to bowiem ruch istniejący w 20 krajach, skupiający organizacje katolickie, protestanckie i prawosławne. Potem biskup odwiedził usytuowane w lesie obozowiska i udał się do kościoła rektoralnego Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Obóz skautów w Glisnem trwał trzy tygodnie. Wzięli w nim udział skauci z 7. i 3. Drużyny Radomskiej Skautów Europy, należący do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza".

« ‹ 1 › »
Skauci w Glisnem

WIARA.PL DODANE 21.07.2015 AKTUALIZACJA 21.07.2015

Skauci w Glisnem

​Obóz skautów w Glisnem trwał trzy tygodnie. Wzięli w nim udział skauci z 7 i 3 Drużyny Radomskiej "Skautów Europy", należący do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza". Zdjęcia: Archiwum prywatne  
oceń artykuł Pobieranie..

as

|

GOSC.PL

publikacja 21.07.2015 19:46

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP PIOTR TURZYŃSKI
  • GLISNE
  • MŁODZIEŻ
  • SKAUCI
  • WAKACJE

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Królowa pękniętej ziemi. Jak w 1925 r. Maryja Piekarska połączyła podzielone granicą śląskie rodziny
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X