Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Ludźmierz. Wozy strażackie i motory na Drodze Papieskiej

Ludźmierz. Wozy strażackie i motory na Drodze Papieskiej przejdź do galerii

XIX Pielgrzymka "Sursum Corda", w której uczestniczyli strażacy i motocykliści, odbyła się w niedzielę 5 czerwca. W sanktuarium było słychać nie tylko odgłosy głośnych maszyn, ale także dźwięki muzyki Arki Noego i Luxtorpedy.

 
Organizacja koncertu Arki Noego w Ludźmierzu okazała się duszpasterskim strzałem w dziesiątkę! Jan Głąbiński /Foto Gość

Druhowie z wielu jednostek OSP z południa Polski, ale i ze Słowacji uczestniczyli na zakończenie XIX Pielgrzymki "Sursum Corda" w uroczystej Mszy św. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Sukiennik, dawny proboszcz papieskiej parafii w Niegowici. Koncelebransem był ks. Władysław Kulig, kapelan Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie.

- Niech różaniec będzie nieodłącznym elementem waszego stroju - życzył strażakom. W ramach spotkania strażackiego zostały wręczone specjalne odznaczenia.

Po Mszy św. delegacje z pocztami sztandarowymi otoczyły figurę św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, a orkiestra strażacka z Lipnicy Wielkiej zagrała "Barkę".

Niedziela w Ludźmierzu to nie tylko pielgrzymka strażacka, ale i koncerty Arki Noego i Luxtorpedy, które odbyły się z bardzo liczną publicznością na scenie plenerowej, ustawionej między bazyliką mniejszą a ołtarzem polowym.

Dalsze uroczystości związane z jubileuszem papieskim w Ludźmierzu już we wtorek 7 czerwca, którym będzie towarzyszyć hasło: "Pielgrzymowanie z różańcem w ręku". O godz. 10 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca, a po Eucharystii - montaż słowno-muzyczny "Sercem pisane" w hołdzie Ojcu Świętemu. W samo południe rozpocznie się Różaniec w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. O godz. 17.15 będzie można posłuchać papieskiego przemówienia wygłoszonego w Ludźmierzu i trwać na modlitwie różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu - będzie on wystawiony na ołtarzu głównym w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Ciekawie zapowiada się także pielgrzymka dziękczynna miłośników koni 12 czerwca, którzy przybędą w uroczystym orszaku z Nowego Targu.

« ‹ 1 › »
Strażacy przyjechali, Arka Noego zagrała

Foto Gość DODANE 06.06.2022 AKTUALIZACJA 06.06.2022

Strażacy przyjechali, Arka Noego zagrała

W niedzielę 5 czerwca do sanktuarium w Ludźmierzu przyjechali swoimi wozami bojowymi strażacy w ramach XIX Strażackiej Pielgrzymki "Sursum Corda" z Zakopanego do Ludźmierza. Dołączyli do nich motocykliści. W ramach papieskiego jubileuszu u Królowej Podhala zaśpiewała Arka Noego, na plenerowej scenie zaprezentował się też zespół Luxtorpeda.  
oceń artykuł Pobieranie..

jg

|

GOSC.PL

publikacja 06.06.2022 05:52

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ARKA NOEGO
  • JAN PAWEŁ II
  • KONCERTY
  • LUDŹMIERZ
  • MOTORY

Polecane w subskrypcji

  • Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
  • Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
    • z bliska
    • Karol Białkowski
    Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X