Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Bp Chrząszcz w Nowym Targu: Jak Bóg widzi moje kapłaństwo?

Bp Chrząszcz w Nowym Targu: Jak Bóg widzi moje kapłaństwo? przejdź do galerii

W ramach pokutnej modlitwy kapłanów archidiecezji krakowskiej duchowni z dekanatów południowych przybyli w sobotę 25 lutego do parafii NSPJ w Nowym Targu.

 
W programie pielgrzymki pokutnej była m.in. Msza św. Jan Głąbiński /Foto Gość

Kapłani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi krzyżowej i adoracji. Najważniejszym punktem sobotniego pielgrzymowania była Msza św., której przewodniczył bp Robert Chrząszcz. - To jest dla nas czas, w którym trzeba nam sięgnąć w głąb siebie i zapytać Boga, jak widzi moje kapłaństwo. Pamiętajmy, że jeśli chcemy coś zmieniać, musimy zacząć od siebie. Mówiła o tym św. Matka Teresa. Tak czynił też św. Franciszek z Asyżu. Inną drogą poszedł Marcin Luter, który zaczął reformować Kościół od drugich, nie od siebie - podkreślał bp Chrząszcz.

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej zaapelował do kapłanów, by przestali diagnozować, wyciągać pochopne wnioski, zwłaszcza na temat tych, których nie ma w Kościele. - Dziękujmy za tych, którzy są obecni i zarazem prośmy o nawrócenie, byśmy stawali się na nowo iskrą rozpalającą dążenie do świętości - dodał bp Chrząszcz.

Hierarcha podziękował kapłanom za dary ofiarne na rzecz chorej dziewczynki. - Dziękuję wam również za wszelkie trudy, które podejmujecie na rzecz Kościoła krakowskiego i duszpasterstwa w swoich parafiach - podkreślił bp Chrząszcz.

Wszystkim kapłanom za przyjazd do Nowego Targu, do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa podziękował jej proboszcz ks. prałat Stanisław Strojek. - To wielka radość, móc was gościć u nas, wspólnie razem modlimy się, ale też rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia, po prostu możemy się spotkać - mówił ks. proboszcz Strojek.

W ramach pokutnej modlitwy kapłanów archidiecezji krakowskiej do Nowego Targu przybyli duchowni z dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Mszana Dolna, Niedzica i samego Nowego Targu.

W programie sobotniego spotkania duchownych w stolicy Podhala była także konferencja przez ks. dra hab. Bogdana Zbroja.

« ‹ 1 › »
Pokutna pielgrzymka kapłanów - Nowy Targ 2023

Foto Gość DODANE 25.02.2023

Pokutna pielgrzymka kapłanów - Nowy Targ 2023

W ramach pokutnej modlitwy kapłanów archidiecezji krakowskiej duchowni z dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Mszana Dolna, Niedzica przybyli w sobotę 25 lutego do parafii NSPJ w Nowym Targu. Mszy św. przewodniczył bp Robert Chrząszcz.  
oceń artykuł Pobieranie..

jg

|

GOSC.PL

publikacja 25.02.2023 15:12

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA
  • KAPŁANI
  • MODLITWA
  • NOWY TARG
  • POKUTA

Polecane w subskrypcji

  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
    • Historia
    • Karol Białkowski
    Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
  • Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X