Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Eliminacje Mistrzostw Polski

W ostatnich dniach hala sportowa przy Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach tętniła życiem, a żywiołowy doping słychać było nawet na rynku.

Zawody zgromadziły ok. 150 uczestników startujących w trzech kategoriach wiekowych.

Jako pierwsi zmagania rozpoczęli najmłodsi – ministranci ze szkoły podstawowej. Po emocjonujących i obfitujących w piękne bramki meczach palmę pierwszeństwa zdobyli zawodnicy z Zakliczyna, pokonując w finale ministrantów z Trzemeśni. Ostatnie miejsce na podium zajęli obrońcy tytułu mistrzów Polski, gospodarze turnieju – przedstawiciele parafii św. Brata Alberta z myślenickiego osiedla Tysiąclecia, którzy grali w mocno odmłodzonym składzie, ponieważ trzon mistrzowskiej drużyny przeszedł do wyższej kategorii wiekowej.

Następnie do zmagań przystąpili gimnazjaliści. I tutaj gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, zaznaczając swoją dominację w regionie. Po fazie grupowej, gdzie rozgromili rywali do zera, pierwszy opór spotkali w półfinale – pokonali w nim ministrantów z Borzęty 2:1, zaś w finale, po rzutach karnych, pokonali również zawodników z Zakliczyna.

Jako ostatni do walki stanęli lektorzy ze szkół średnich. Tutaj najwyższy stopień podium zajęli piłkarze z Zakliczyna, którzy w pokonanym polu zostawili zawodników z Trzemeśni i Polanki.

Szczególne gratulacje należą się ks. Damianowi Zającowi, wikariuszowi z Zakliczyna, którego podopieczni zdobywali punkty w każdej kategorii wiekowej.

Zwycięzcy turnieju będą próbować swoich sił na kolejnych etapach – rejonowym i diecezjalnym, zaś zwycięzca tego ostatniego będzie reprezentował archidiecezję krakowską w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 1 i 2 maja 2013 roku.