Rywalizowali akrobaci

W Libiążu odbył się turniej akrobatyczny. Rywalizowało 270 zawodników z 12 klubów sportowych.

Drużynowo zwyciężyli akrobaci libiąscy, tworzący osobną sekcję PMOS Chrzanów. Nieźle spisali się również w klasyfikacji indywidualnej.

Wśród zawodników libiąskiej sekcji akrobatyki PMOS Chrzanów w klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisały się Julia i Amelia Uchto – odpowiednio druga i czwarta w skokach dziewcząt klasy młodzieżowej do lat 8. W tej samej konkurencji
w kategorii wiekowej 9–10 lat na miejscach 4. i 5. rywalizację zakończyły Wiktoria Włoczewska i Natalia Nowak. W klasie III – 5. miejsce zajęła Daria Koziołek, w klasie II – 2. i 3. miejsce zajęły Natalia Szczepanem i Martyna Biskup – informuje Urząd Miasta Libiąż.

Libiąscy akrobaci są wszechstronni. Uprawiają m.in. skoki. W trakcie Andrzejkowego Turnieju Akrobatyki Sportowej pokazali, co potrafią. W skokach chłopców klasy młodzieżowej do 8 lat 3. miejsce zdobył Jakub Błazenek, w klasie III triumfował Mateusz Drobiński, a czwarty był Wiktor Starczyński. Na najwyższym stopniu podium w skokach chłopców klasy II stanął Michał Kosowski, trzeci był Jakub Siuta, a szósty – Damian Wikar.

W skokach indywidualnych na trampolinie dziewcząt w klasie młodzieżowej na miejscach 5. i 6. uplasowały się Wiktoria Włoczewska i Oliwia Gołba. W klasie trzeciej najlepsza była Julia Kowalik przed Zuzanną Cebulą, a na punktowanym miejscu znalazła się jeszcze Wiktoria Szatan. Wszystkie miejsca na podium libiążanie zajęli w klasie II, gdzie zwyciężyła Julia Wróblewska przed Klaudią Bielecką i Angeliką Macherek. Wśród chłopców w klasie młodzieżowej najwyżej oceniono Jakuba Błazenka i Mateusza Drobińskiego.
W klasie III drugi był Wiktor Starczyński, a klasie II wygrał Mikołaj Bąba.

W skokach synchronicznych na trampolinie klasę II wygrały Wiktoria Szatan i Julia Kowalik, klasę II – Julia Wróblewska w parze z Klaudią Bielecką, a w klasie młodzieżowej chłopców najlepsi byli Mateusz Drobiński i Jakub Błazenek” – informuje UM Libiąż.