Nowy numer 13/2024 Archiwum

Nowe oblicze edukacji

Największą atrakcją tegorocznych Targów Edukacji Nowoczesnej okazały się warsztaty kulinarne, pokaz układania bukietów i prezentacja autorskiej biżuterii.

Hasłem imprezy, która odbyła się 21 października, były „kreatywność i otwarcie na nowe wyzwania”.

- Targi odbywały się w Krakowie dopiero po raz drugi, a cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem. To dlatego, że zapraszamy na nie tych, którzy mają niestandardowe pomysły, oryginalne podejście do edukacji - mówiła Ludmiła Frydrych, organizatorka targów.

Tego, jak przełamywać schematyczne myślenie i twórczo rozwiązywać problemy, odwiedzający mogli się dowiedzieć podczas warsztatów prowadzonych przez ekspertów. "More & Better" przygotowało z tej okazji 100 małych pudełek, w których znajdowały się zagadki wymagające pomysłowości. Ich rozwiązanie dla wielu okazało się nie lada wyzwaniem. Były też zajęcia uczące dobrej komunikacji, przełamywania stresu i efektywnego prowadzenia prezentacji i szkoleń.

Na warsztaty kulinarne zapraszali z kolei uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2. Wyjaśniali, czym jest flambirowanie (zapalanie potraw) oraz prezentowali prawdziwe dzieła wyrzeźbione w warzywach i owocach. Przy ich stoisku można było też spróbować "wyśmienitych ciasteczek" (pieczonych według własnej receptury), które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nowe oblicze edukacji   Biżuteria ręcznie wykonana to dla wielu kobiet rzecz bezcenna Katarzyna Gaborek Wzrok wszystkich pań przyciągnęła własnoręcznie wykonana biżuteria z sutaszu. - Bransoletki, naszyjniki, które wykonuję, są unikatowe, nie ma dwóch takich samych. Wszystko dlatego, że czasem podczas pracy zmieniam swoją koncepcję. Cały czas staram się szukać czegoś nowego, ostatnio do wykonania ozdób wykorzystałam znalezione w pasmanterii piękne guzki - mówiła Agnieszka Fronc, autorka biżuterii.

Na pozostałych stoiskach studenci mogli dowiedzieć się, gdzie najlepiej wybrać się na zagraniczne praktyki edukacyjne i jak ćwiczyć swoją koncentrację i pamięć. Z kolei dla dzieci (i nie tylko) atrakcyjne okazały się modele samolotów przygotowane przez Aeroklub Krakowski oraz roboty sterowane pilotem.

Targi odbywały się w Muzeum Lotnictwa. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć znajdujące się w nim eksponaty oraz posłuchać o ich historii. Na końcu czekała na nich niespodzianka - mogli wejść do samolotu, którym na pielgrzymki przylatywał do Polski św. Jan Paweł II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy