• facebook
 • rss
 • Bieg Trzech Kopców

  Bogdan Gancarz

  dodane 07.10.2012 20:19

  Mimo deszczu, krakowski VI Bieg Trzech Kopców zgromadził 7 października aż 1369 biegaczy. W kategorii mężczyzn zwyciężył Samuel Kemboi Rutto, zaś wśród kobiet – Ewa Kucharska.

  Biegi Trzech Kopców – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim, organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej – gromadzą zarówno zawodowców, jak i amatorów. 13-kilometrowa trasa biegnie od kopca Krakusa przez Bulwary Wiślane, kopiec Kościuszki na wzgórzu św. Bronisławy aż po kopiec Piłsudskiego. Rywalizację wśród mężczyzn w kategorii open wygrał tym razem18-letni Samuel Kemboi Rutto z Kenii, przebiegając 13-kilometrową trasę w 40 minut i 50 sekund. Najszybszą z kobiet była brązowa medalistka mistrzostw Polski w maratonie Ewa Kucharska, z wynikiem 50:40. "Przeważali biegacze w wieku od 20 do 40 lat, ale zadeklarowało udział także 14 mężczyzn po „siedemdziesiątce", w tym gronie 85-letni Edward Mucha i o 13 lat młodszy, utytułowany zawodnik Cracovii Stanisław Podzoba, mistrz Polski w biegach przełajowych" – informuje ZIS.

  Wśród uczestników byli minister skarbu Mikołaj Budzanowski oraz kilku profesorów, m.in.: Krzysztof Koehler, polonista z UKSW, Grzegorz Przebinda, rusycysta z UJ, i Włodzimierz Wróbel, prawnik z UJ. Prof. Przebinda, który prócz kierowania Instytutem Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, jest również rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, od wielu lat uczestniczy w biegach, w tym w maratonach. Uczestniczył m.in. w biegach maratońskich w Krakowie, Moskwie, Paryżu, Tallinie i Wilnie.

  Biegaczy nie odstraszył ulewny deszcz. Musieli jedynie być ostrożniejsi przy zbieganiu, aby się nie pośliznąć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół