Nowy numer 13/2024 Archiwum

Restrukturyzacji szkół ciąg dalszy

Podczas zwołanej 28 grudnia konferencji prasowej, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji zapowiedziała, że miasto planuje przeprowadzić w przyszłym roku restrukturyzację 14 szkół, z czego dziewięć ma być zlikwidowanych.

Anna Okońska-Walkowicz, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji poinformowała, że wśród szkół przeznaczonych do likwidacji są trzy szkoły podstawowe, cztery gimnazja (uczniowie dwóch z nich będą uczyć się w tych samych budynkach), jedno gimnazjum, które ma być przekazane do prowadzenia podmiotowi innemu niż gmina oraz jeden zespół szkół specjalnych.

Ponadto dwie szkoły przeznaczone są do wygaszania, dwie szkoły zostaną połączone, a jedna włączona w strukturę innego zespołu szkół.

Szkoły przeznaczone do likwidacji to: Szkoła Podstawowa nr 3 na ul. Topolowej 22 (uczniowie zostaną przeniesieni do Szkoły Podstawowej nr 38), Szkoła Podstawowa nr 52 na os. Dywizjonu 303 nr 66 (przeniesienie uczniów do Szkoły Podstawowej nr 100), Szkoła Podstawowa nr 104 na os. Wysokim 7 (przeniesienie uczniów do Szkoły Podstawowej nt 82), Gimnazjum nr 22 na ul. Skwerowej 3 (budynek przeznaczony na potrzeby Gimnazjum 21), Gimnazjum nr 27 na ul. Malborskiej 98 (przeniesienie uczniów do Gimnazjum 28), Gimnazjum nr 44 na os. Na Stoku 34 (budynek przeznaczony na potrzeby ZSOI 6), Gimnazjum nr 45 na os. Willowym 1 (przeniesienie uczniów do Gimnazjum 48), Gimnazjum nr 50 na ul. Bulwarowej 33 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 na os. Niepodległości 19 (przeniesienie uczniów do ZSO14 lub Gimnazjum 48 lub XII LO lub XI LO).

Połączone zostaną XXXI Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 9, a XXIX LO będzie włączone w strukturę Zespołu Szkół Odzieżowych nr 1 przy ul. Cechowej 57. Do wygaszenia przeznaczono Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 na ul. Na Błonie 15b oraz XVI Liceum Ogólnokształcące na os. Willowym 35.

Planowane jest też połączenie placówek, w których obecnie kształcą się uczniowie z autyzmem (na różnych poziomach edukacyjnych), w jeden ośrodek specjalizujący się w kształceniu uczniów z autyzmem.

Anna Okońska-Walkowicz decyzje te uzasadnia tym, iż w mieście dotkliwie odczuwany jest obecnie niż demograficzny, a szkoły przeznaczone do restrukturyzacji podczas diagnozy wykonanej przez UMK otrzymały najniższą liczbę punktów. Analiza dotyczyła wyników nauczania, jakości pracy szkoły, popularności jak oraz sytuacji finansowej szkoły i jej infrastruktury.

Zmiany opracowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa do końca lutego muszą przyjąć radni, aby zaczęły obowiązywać od 1 września 2013 r.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy