• facebook
 • rss
 • Dobra wiadomość dla mediów lokalnych

  mk

  dodane 09.03.2013 13:10

  Sylwester Szefer 6 marca wygrał przed Sądem Apelacyjnym z Małgorzatą Mardyłą. Nie musi publikować przeprosin ani wypłacać zadośćuczynienia.

  W czerwcu 2011 r. Małgorzata Mardyła, były wójt gminy Mogilany, oskarżyła Sylwestra Szefera m.in. o „opublikowanie na jej temat nieprawdziwych informacji, które ukazały się na łamach gazetki Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany”. Zażądała m.in. opublikowania przeprosin na pierwszej stronie dziennika o zasięgu lokalnym oraz wypłacenia jej 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

  Wyrok pierwszej instancji zapadł w zeszłym roku: 17 października Sąd Okręgowy w Krakowie w całości oddalił powództwo M. Mardyły. Nie znalazł w publikacjach S. Szefera treści zniesławiających powódkę i stwierdził, że jej dobra osobiste nie zostały w żaden sposób naruszone.

  6 marca 2013 r. Sąd Apelacyjny podzielił stanowisko SO. W uzasadnieniu wskazał, że wypowiedzi dotyczące zadłużenia gminy Mogilany (tego dotyczyła apelacja) stanowią dozwoloną krytykę, która ma potwierdzenie w dokumentach Ministerstwa Finansów. Z raportu Ministerstwa Finansów wynika bowiem, że Mogilany były najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w II kwartale 2010 r.

  – Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomagały mi podczas tego długiego procesu i wyrażały swoją solidarność. Wygrany proces sprawił, że zyskałem prawdziwych przyjaciół – powiedział Sylwester Szefer. – Wyszedłem z tego procesu silniejszy i bardziej zmotywowany do pracy na rzecz dobra wspólnego – zapewnił.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • mieszkanka Mogilan
   17.04.2013 21:02

   Pan Szefer ze swoim szwagrem wójtem Mogilan przez rok nic lepszego nie zrobili wg ministerstwa finansów zadłużenie gminy Mogilany w II kwartale 2010 roku ( wójt Mardyła ) wynosiło 59,2%, w II kwartale 2011 roku ( wójt Musiał, szwagier pana Szefera) zadłużenie wynosiło 59,8%, więc wzrosło!
   Obydwie te wiadomości a także związana z tym wiadomość, że gmina Mogilany była wtedy najbardziej zadłużoną gminą w Polsce są prawdziwe, ale są manipulacją. Ważne jest jakie zadłużenie jest na koniec roku. Pan Szefer podając tę informację w swojej gazetce nie napisał, ze dotyczyła ona II kwartału 2010.

   Nasuwa się się pytanie, dla jakich mediów lokalnych jest to dobra wiadomość? Dla Gazetki Stowarzyszenia? O ile mi wiadomo nie jest ona nigdzie zarejestrowana i do tej pory ukazała się 2 albo 3 razy (w przeciągu trzech lat).

   A może ta notatka akurat ukazała się się w Gościu Niedzielnym, bo nie mogła się już ukazać w Dzienniku Polskim?

   Panie Redaktorze Piotrze Legutko czy nie uważa Pan,że pan Szefer znajomość z panem wykorzystuje do promocji swojej osoby?

  • 2NXnw5AhB2Ri
   14.09.2013 23:46
   Komitet ponadpartyjny? Dobre sobie hehheeeehh. Oczywiście dobrze by było, gdyby się udało, ale jeszcze lepiej by było, gdyby zrobiono referendum w sprawie odwołania Rady Miasta- tak jak proponowało Narodowe Odrodzenie Polski. Tu jakoś radni PIS nie byli zainteresowani :) Ciekawe dlaczego?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół