• facebook
 • rss
 • Egzamin szóstoklasisty

  jg

  dodane 04.04.2013 13:36

  34107 uczniów z całego województwa małopolskiego 4 kwietnia przystąpiło do sprawdzianu w kl. VI – egzaminu zewnętrznego organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.

  W Krakowie sprawdzian organizowany był w 134 szkołach, przystąpiło do niego 5792 uczniów. – Oczywiście mogły się zdarzyć pojedyncze przypadki, że z powodu choroby czy innych okoliczności uczeń nie pisał sprawdzianu – zaznacza w rozmowie z GN Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

  Uczniowie w czasie jednej godziny musieli odpowiedzieć na 26 pytań, w tym 20 zamkniętych. Zadaniem szóstoklasistów było m.in. napisanie listu do kolegi, w którym mieli zachęcić go do przeczytania książki. Interpretowali także wiesz Józefa Ratajczaka. Odczytywali również informacje na temat rozkładu jazdy. Nie zabrakło zadań z matematyki, za to nie było w ogóle pytań z przyrody.

  Sprawdziany będą oceniać egzaminatorzy. Wyniki poznamy 27 maja.

  – Każdy uczeń będzie mógł wejść do systemu OBIEG i tam porówna swoje wyniki na tle klasy, szkoły, województwa, kraju – informuje Lech Gawryłow. OKE w Krakowie jako jedna z pierwszych zaczęła w ten sposób przygotowywać wyniki.

  Maksymalna liczba punktów do zdobycia w czasie sprawdzianu to 40. Arkusze egzaminacyjne dostępne są na stronie www.oke.krakow.pl. Nie jest jeszcze znany klucz z odpowiedziami proponowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jak zapowiada Lech Gawryłow, zostanie on opublikowany w najbliższych dniach.

  Polecamy również komentarz: Testomania, czyli ptaszki przy literkach.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół