• facebook
 • rss
 • Plenerowe spotkanie z Piłsudskim

  Jerzy Bukowski

  dodane 10.05.2013 12:23

  Stowarzyszenie "Solidarni 2010" i Towarzystwo Parku im. dr. Henryka Jordana w Krakowie zapraszają na „Majówkę z Piłsudskim”.

  Odbędzie się ona 12 maja w godz. od 14 do 18 przy popiersiu Komendanta w parkowej alei Wielkich Polaków.

  Jest to już kolejna, podobna w formie, uroczystość w tym miejscu, organizowana w rocznicę śmierci (w tym roku 78.) Pierwszego Marszałka Polski. Poprzednią przygotowano dwa lata temu staraniem Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Małopolskiego Oddziału Związku Piłsudczyków.

  Po zaciągnięciu przez harcerzy warty honorowej przy popiersiu, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy wystąpi Kazimierz Cholewa, prezes Towarzystwa Parku im. dr. Henryka Jordana. O godz.14.15 rozpocznie się część artystyczna: wiersze recytowane przez Sławę Bednarczyk - aktorkę scen krakowskich, scenografa i reżysera Teatru Stańczyk, koncert Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej Zielonki, występ grupy muzycznej działającej przy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Prądniku Białym oraz program słowno-muzyczny wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie uroczystości asystował będzie Krakowski Szwadron  im. Józefa Piłsudskiego, a dr Mirosław Boruta zaprezentuje swoją książkę „Wolni z wolnymi, równi z równymi” o aktualności myśli państwowej Komendanta. W trakcie majówki przewidziano konkursy z nagrodami  dla dzieci  i młodzieży, a na zakończenie - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół