• facebook
 • rss
 • Pomnożone talenty

  Dominika Cicha

  dodane 17.05.2013 12:10

  W Łagiewnikach odbył się finał konkursów teologicznych dla dzieci i młodzieży.

  Bp Damian Muskus pogratulował zwycięzcom i ich opiekunom oraz zachęcił, by dalej pomnażali otrzymane talenty. Ogromną radość wyraził także Andrzej Palczewski, małopolski kurator oświaty, który podkreślił, że udział w tych konkursach jest dowodem wiary i wierności wyznawanym wartościom.

  W Małopolskim Konkursie Biblijnym startowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Starsi musieli wykazać się znajomością 1 i 2 Księgi Samuela. Aby uzyskać tytuł laureata, w finale wojewódzkim należało uzyskać aż 97,36 proc. punktów. Udało się to 30 gimnazjalistom. Młodsi prezentowali swoją wiedzę z Dziejów Apostolskich. Nagrody w tej kategorii otrzymało 20 osób.

  Talent plastyczny udowodniły dzieci z małopolskich przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych. Z 201 prac pod hasłem „Biblijni ludzie wielkiej wiary”, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego, jury wyróżniło 15.

  Gratulacje przyjęło również troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w diecezjalnym etapie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele”. Reprezentowali oni archidiecezję krakowską w kwietniowym ogólnopolskim finale olimpiady.

  Nagrody otrzymali także laureaci wojewódzkich etapów: IV Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – „Papież Słowianin” oraz V Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Finały odbędą się 17 maja i 7 oraz 8 czerwca. Życzymy powodzenia!

  – Wszyscy, którzy startowali w konkursach, są zwycięzcami. Życzymy wam, byście byli święci – podsumował ks. dr Krzysztof Wilk, dyrektor Wydziału Katechetycznego krakowskiej kurii. Na zakończenie laureaci zaśpiewali „Barkę” i przyjęli błogosławieństwo od biskupa Damiana Muskusa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół