• facebook
 • rss
 • Festyn parafialny na odpust

  jg

  dodane 11.06.2013 18:01

  W największej podhalańskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu z okazji odpustu już po raz trzeci został zorganizowany piknik rodzinny. Atrakcji było co nie miara.

  Już od niedzielnego poranka w ogrodach parafialnych czekały na uczestników pikniku niepowtarzalne atrakcje. Były m.in.: występy zespołów regionalnych, zespołów tanecznych z Miejskiego Ośrodka Kultury, pokazy karate, czy możliwość przejechania się pojazdami straży granicznej.

  Dzieciaki chętnie korzystały z konnych przejażdżek. Wśród stałych stanowisk warto wymienić: zabawy ogrodowe i zakątek rzeźbiarski. Nie zabrakło grilla i polowej kawiarenki. – Zachęcamy do skosztowania naszych ciast. Wszystko to nasze wypieki! – zachwalały miłe panie.

  W czasie trwania pikniku losowano główne nagrody w loterii fantowej. Do wygrania były m.in. nowoczesne rowery górskie. – Bardzo dziękuję tak licznym sponsorom, dzięki którym była możliwość zorganizowania festynu już po raz trzeci – mówił ks. Mariusz Wojdan, wikary nowotarskiej parafii NSPJ. W organizację festynu były zaangażowane grupy parafialne, m.in. Akcja Katolicka oraz ministranci.

  Piknik zakończył się wieczornym pokazem ogni sztucznych i wspólną modlitwą. – To ważna inicjatywa, która integruje parafian, ale i mieszkańców. Pokazuje, że można się bawić w godny i wyważony sposób. A ta zabawa wcale nie jest nudna i nie trzeba zakrapiać jej alkoholem – mówiła jedna z uczestniczek festynu.

  Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa to największa wspólnota parafialna na Podhalu. Obecnie jej proboszczem jest ks. prałat Stanisław Strojek. Pracuje w niej kilku kapłanów, wśród nich jest m.in. ks. Jan Gacek, odpowiedzialny za duszpasterstwo Związku Podhalan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół