• facebook
 • rss
 • Juliada - święto młodzieży

  dodane 05.07.2013 14:35

  Tegoroczna, 15. już Juliada potrwa aż do 28 lipca.

  Juliady nikomu przedstawiać nie trzeba, znają ją bowiem wszyscy, od najmłodszych do najstarszych mieszkańców Krakowa, którzy pamiętają, jak przed laty, w 1999 r., nieśmiało stawiała swoje pierwsze kroki. Wtedy była weekendową imprezą, odbywającą się na płycie Rynku Głównego i przyciągającą rzesze młodzieży grającej w koszykówkę, piłkę nożną czy jeżdżącą na deskorolkach. Z czasem Juliada coraz bardziej rozwijała skrzydła i nabierała rozmachu, aż w końcu (kilka lat temu) organizatorzy – Urząd Miasta, Stowarzyszenie „Siemacha” (z ks. Andrzejem Augustyńskim, pomysłodawcą imprezy, na czele) i Centrum Rozwoju Com-Com Zone – zdecydowali, że impreza trwać musi cały lipiec. Powód był prosty – chętnych do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych z roku na rok przybywało, bo od siedzenia na podwórku woleli profesjonalnie przygotowane zawody. Pojawiło się też odpowiednie zaplecze sportowe (Com-Com Zone), mogące pomieścić setki młodych ludzi uprawiających najróżniejsze dyscypliny sportowe: od piłki nożnej zaczynając, przez futsal, sztuki walki (takie zawody też kiedyś były), break dance, na streetballu kończąc.

  Tegoroczna Juliada wystartowała 29 czerwca i potrwa do 28 lipca. W tym czasie rozgrywane są zawody w 9 dyscyplinach: streetballu, piłce ręcznej, tenisie stołowym, futsalu (piłka nożna halowa), piłce nożnej, badmintonie, siatkówce, szachach i break dance.

  Odbywają się one w nowohuckim Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6) oraz na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego (przed Galerią Krakowską). Tam też 27 i 28 lipca chętni będą mogli skorzystać (bezpłatnie) ze ściany wspinaczkowej.

  Honorowym patronem imprezy od kilku już lat jest Jerzy Dudek. – Podczas Juliady młodzież może korzystać ze wszystkich zajęć za darmo. To ważne, bo wielu rodziców nie stać na to, by zorganizować dzieciom wakacyjny wyjazd, czy zapisać je na zajęcia – podkreśla i dodaje, że on sam, przed laty, rozpoczął sportową przygodę właśnie poprzez uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach piłkarskich.

  Szczegóły dotyczące zgłoszeń do udziału w rozgrywkach oraz kategorii wiekowych można znaleźć na stronie: www.mlodziez.info.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół