• facebook
 • rss
 • Hejnał na krańce świata

  dodane 08.07.2013 14:56

  Dzięki mobilnej aplikacji "Graj hejnał" muzyczną wizytówkę Krakowa można zabrać ze sobą na każdą wycieczkę!

  Wystarczy tylko zeskanować kod QR z linkiem do aplikacji, umieszczony na tabliczkach, które pojawiły się przy fontannie na wprost kościoła Mariackiego, na pl. Mariackim i na pl. Wszystkich Świętych, a także na planszach rozwieszonych na przystankach MPK, w punktach InfoKraków oraz w restauracjach, pubach i hotelach w obrębie Rynku Głównego. Potem trzeba już tylko aplikację uruchomić na swoim telefonie (jest ona dostosowana do trzech systemów operacyjnych: Android, iOS, Windows Phone) i... dmuchać w jego mikrofon.

  Aplikacja mobilna "Graj Hejnał" powstała z myślą o krajowych i zagranicznych turystach, którzy Kraków chętnie odwiedzają i których każdego dnia można zobaczyć na płycie Rynku Głównego, jak wypatrują strażaka grającego hejnał z wieży Mariackiej. – Każdy, kto pobierze aplikację, poczuje się jak hejnalista, a wyjeżdżając z Krakowa, może zabrać wyjątkową krakowską melodię ze sobą. Aplikacja jest promocją miasta nastawioną na emocje. Wiemy bowiem, że ogromna liczba turystów przyjeżdża do nas z polecenia znajomych i chętnie tu wraca. Takiej pamiątki jak hejnał zamknięty w telefonie nie da się z niczym porównać – mówi Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta.

  Co na to hejnaliści? – Zagranie hejnału wcale nie jest proste, więc teraz każdy (w jakimś procencie) będzie mógł się przekonać, jak ciężka jest nasza praca. Ja jednak nie zamieniłbym tradycyjnej trąbki na żaden telefon – mówi strażak Michał Kołtun, który jako pierwszy w blasku fleszy aplikację przetestował.

  Aplikacja pozwala też ustawić hejnał jako dzwonek w telefonie i motyw hejnałowy (trąbkę) jako tapetę (w zakresie oferowanym przez system operacyjny telefonu).

  "Graj Hejnał" można również pobrać ze sklepów z aplikacjami mobilnymi bądź poprzez stronę www.krakow.pl/hejnal. To nie wszystko. – Aplikacja „Graj Hejnał" promowana będzie także na morzu, dzięki okrętowi ORP "Kraków", na którym umieszczone zostaną materiały z kodami QR – dodaje Marcin Kandefer, dyrektor Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta.

  Aplikację przygotował Urząd Miasta we współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół