• facebook
 • rss
 • Dni mądrości

  mk

  dodane 04.11.2013 14:52

  Już 4 listopada rozpoczną się tegoroczne Dni Jana Pawła II. Hasłem VIII edycji dni będzie „Mądrość”.

  Ks. prof. Maciej Ostrowski, prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i członek komitetu organizacyjnego VIII Dni Jana Pawła II, podkreślił, że mają one być okazją do zgłębiania dziedzictwa ojca świętego i pokazania "jak ta jego myśl nas dzisiaj inspiruje, w jaki sposób pomaga nam kierować się w odpowiednią stronę w różnych dziedzinach życia".

  Pierwsza z konferencji, które złożą się na tegoroczne Dni JPII, odbędzie się 4 listopada w klasztorze oo. franciszkanów (pl. Wszystkich Świętych 5, początek o 16.30). Temat brzmi: "Oblicza mądrości 313–2013. Z czego wyrastamy, do czego zmierzamy". Główna, międzynarodowa sesja naukowa pod hasłem "Oblicza mądrości" odbędzie się 7 listopada. Tradycyjnie naukowcy będą obradować w auli Collegium Novum na Uniwersytecie Jagiellońskim. W jej trakcie wystąpią m.in. publicysta i pisarz katolicki George Weigel oraz kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

  Kard. Grocholewski będzie także przewodniczył Mszy św. na zakończenie Dni Jana Pawła II, która odbędzie się 7 listopada o godz. 17 w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

  – Mam nadzieję, że ta konferencja będzie wydarzeniem naukowym, ale promieniującym też na środowiska pozanaukowe – mówił podczas zapowiadającej Dni JPII konferencji prasowej prof. Jacek Popiel, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podkreślił, że dzięki obecnym w programie wydarzeniom kulturalnym jest to spotkanie środowisk naukowych i artystycznych, które "w szczególny sposób podkreśla wielowymiarowość postaci Jana Pawła II".

  Szczegółowy program wszystkich wydarzeń związanych z VIII Dniami Jana Pawła II można znaleźć na stronie: www.jp2.krakow.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół